tromboflebita profunda

04-07-2008
stelian75
Nu este medic/terapeut
stelian75
in urma cu 3 luni am avut primele simptome ale acestei boli dar nu i-am dat prea mare importanta am crezut ca sunt doar niste mici dureri suportabile la nivelul gambei a piciorului stang dar dupa ceva vreme lucrurile au inceput sa decurga tot mai rau adica se umflase rau si se inrosea iar durerile se amplificau tot mai tare la limita suportabilitati si in felul asta m-am dus de urgenta la spital pentru o investigatie si in felul asta am constatat afectiunea, am urmat la spitalul militar central bucuresti timp de 7 zile heparina continuu pe injektomat dupa care situatia sa mai ameliorat ulterior, acum sunt acasa si urmez tratament cu sintrom si detralex iar inr-ul il am 3.08 pe care il fac in fiecare saptamana, dar gamba o am in continuare umflata si contractata doar dimineata o am mai moale dar dupa ceva pasi se umfla si se inroseste foarte putin, durerile mi-au disparut aproape in intregime. Intrebarea mea este in cat timp va da randament tratamentul si daca aceasta boala este operabila sau mai bine este sa fie tratata, as adorii sa imi raspundeti cu toata sinceritatea deoarece am constatat ca cei care sau operati sunt mai rau ca inainte.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul