Trosnituri la genunchi CAUZA???????

19-03-2012
santinel
Nu este medic/terapeut
santinel
Buna numele meu este Alex am 22 ani 1.78 inaltime si 79 de kg....in urma cu cateva zile din zbor am prins la tv un subiect despre dureri de genunchi (ceva de genu nu mai tin minte exact) si la acele dureri sau ce aveau ei printre simtome erau si niste mici "trosnituri"la genuchi ...atunci am zis i-a sa ma aplec si eu ma sa vad(sa fac genolectiuni) si am observat ca si mie mi-i se aude acele "trosnituri"in special la piciorul drept...acu eu vrea sa stiu care este CAUZA acelor sunete de la genunchi.. de mentionat e ca nu sunt sportiv sau nu am facut sport intens pana acu si nu am dureri de genuchi sau cine stie ce probleme(decat atunci cand muncesc prea mult si ma dor picioarele dar nu in special genunchi)sau nu pot spune ca is obez(is mai "bine facut" asa putin) sau nu stiu daca au fost mereu sau cand au aparut pentru ca nu am bagat de seama pana acu. Va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
20-03-2012, ora 12:44
Claudia_bydy
Nu este medic/terapeut
Claudia_bydy
Sincer, ca cititor al acestui forum, am inteles ca:

- prinzi televizoare din zbor
- ai inventat un exercitiu nou, pe care l-ai denumit "genolectiuni", dar nu ne-ai spus cum se face.
- nu stii daca esti sportiv
- nu stii daca esti obez sau daca esti mai bine facut
- cand te doare ceva, nu bagi de seama, nu stii cand a aparut durerea sau daca exista cu adevarat.

Sanatate!
0
20-03-2012, ora 13:29
santinel
Nu este medic/terapeut
santinel
Hai nu fura curent si nu mai fii asa rea!daca stii care e cauza raspunde pnm nu stam acu sa facem gramatica...si nu imi zi ca nu ai facut genoflectiuni in viata a si nu stii cum se fac...eu vreau doar sa stiu cauza sunetelor ("trosniturilor") de la genunchi avand in considerare faptul ca nu am probleme cu genunchi(cel putin pana acu)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul