tuituri in urechi..

07-03-2017
Ionut mitran
Nu este medic/terapeut
Ionut mitran
bunA ziua am si eu si eu o problema.
Acum 5 zile mam trezit cu o raceala si ne stand ppe ganduri am incecut sa iau medicamente adica Augumentin850/150 unu la 12 ore si paracetaml 3 pe zi prescri de cineva...Raceala sa ameliorat dar azi dimineata cand mam trezit am inceput sa simt una din ureche ibfundata si imi pionea iar acum sa ameliorat si sa mutat la cealalalta specific am 23 de ani 1.85 si 95 kg iar tensiunea arteriala o am 120/70 puls 65.Va rog frumos sa imi dati un sfat sau sa ma ajutati cu cv sunt atat de jenante si nu ma lasa de loc nust ce sa mai fac specific ca stresat nu sunt sau anxios chiar de loc va rog...!!!Multumesc frumos
3 comentarii
1
07-03-2017, ora 17:38
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este obligatoriu un consult ORL
poate fi vorba de simplu dop de cera, catar tubar, otita seroasa, acufene
tratamentul difera
0
07-03-2017, ora 21:46
Ionut mitran
Nu este medic/terapeut
Ionut mitran
ok multumesc pentru sfat voi vizita un doctor...
0
08-03-2017, ora 09:25
Ionut mitran
Nu este medic/terapeut
Ionut mitran
Domnu Doctor dar mai am si eu o singura intrebare.
Ieri de exemplu imi pionea in urechea stanga acum simt pionitul in urechea dreapta iar daca bag degetul in urechea stanga nu se mai aude chiar asa de rau exista o cauza concreta si daca exista vreo solutie cv puteti sa imi recomandati... Multumesc frumos..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele indirecte ale COVID-19 asupra tinitusului, o condiție comună manifestată prin „țiuit” în urechi, discutate de cercetători
  • Un potențial tratament pentru tinitus, dezvoltat după două decenii de cercetare
  • Tinitusul sau țiuitul în urechi ar putea duce la pierderea auzului? (studiu)
  •