tulburarile neuro-vegetative

27-06-2009
iuliabot89
Nu este medic/terapeut
iuliabot89
Buna seara ma numesc Iuliana si am 20 de ani. Vreau sa va cer sfatul intr-o problema pe care o am de mai mult timp. Din copilarie imi transpira mainile picioarele si subratul in mod excesiv. Nu pot sa lucrez nimic nu pot sa-mi folosesc mainile din cauza transpiratiei excesive nu pot sa port sandale in picioare sau sa port ceva lejer pentru ca transpir si-mi aluneca picioarele din sandale. Nu pot sa port haine deschise la culoare sau ceva mai colorat din cauza transpiratiei la subrat care este destul de intensa. La examene sau ceva foarte important in viata mea nu puteam sa scriu sau sa tin o foaie in maini pentru ca riscam sa se dizolve cerneala sau sa se rupa foaia...si trebuia sa o iau de la inceput. Sunt si o fire destul de emotionata si foarte timida iar transpiratia excesiva arata toate emotiile mele. Vreau sa m-ajutati sa scap de transpiratia asta care am avut-o toata viata. Tot timpul transpir...trebuie sa port tot timpul sosete in picioare sau tricouri inchise la culoare... va rog sa m-ajutati cu ceva sfaturi despre ce ar trebui sa fac ca sa scap pentru totdeauna de transpiratie. Chiar daca sunt emotionata nu mai vreau sa se vada ca este asa. Va multumesc mult.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.