Tulburare de anxietate cu stari ciudate | Forumul Medical ROmedic

Tulburare de anxietate cu stari ciudate

19-03-2017
annca9
Nu este medic/terapeut
annca9
Se intampla sa am stari ciudate pe care nu reusesc sa le controlez. Aceste stari au aparut aproximativ dupa 6 luni de la inceperea tratamentului pentru anxietate.
Ce simt este o stare de confuzie, nu reusesc sa ma concentrez, percep si simt lucrurile diferit si simt ca nu functionez normal. Starile ciudate apar cam o data pe saptamana si de obicei in a doua parte a zilei.
Medicamentele pe care le iau sunt Abilify si Dulsevia.
Din ce cauza apar aceste stari si cum pot scapa de ele?
3 comentarii
0
19-03-2017, ora 18:29
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua, incercati sa vorbiți despre aceste stari cu medicul psihiatru, este singurul care poate face schimbari, caci doar el cunoaste situatia.
1
19-03-2017, ora 18:30
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună ziua!
Discutați cu medicul care v-a dat tratamentul, pentru că orice medicament are anumite efecte adverse, dar numai medicul vă poate stabili doza de tratament, sau vă poate schimba medicația, în situația în care apar probleme.
0
23-03-2017, ora 11:12
annca9
Nu este medic/terapeut
annca9
Multumesc pentru sfaturi
Am vorbit cu medicul si mi a marit doza de Abilify dar e posibil ca aceste stari sa fie un efect advers al medicamentelor?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul