tumoara benigna se poate modifica cu timpul in maligna?

06-03-2008
anghelescu
Nu este medic/terapeut
anghelescu
am fost operata si diagnosticata cu Mastoza sclero-chistica cu metaplazie apocrina;ectazie canaliculara;papilom intraductal, ptoces inflamator cronic periductal;hiperplazie adenomatoasa nodulara, arie de fibroadenom intra si pericanicular. Am inteles ca este tumoara benigna, dar se poate modifica cu timpul in manigna? Va rog dati-mi un raspuns.
3 comentarii
0
11-03-2008, ora 00:00
anghelescu
Nu este medic/terapeut
anghelescu
va rog analizati-mi si mie diagnosticul si dati-mi urgent un raspuns
0
13-03-2008, ora 00:00
vera vladut
Nu este medic/terapeut
vera vladut
Pai de ce v-a operat? Daca a fost benigna, nu v-a scos-o? Sau cum, ca nu inteleg? Din ce scrie aci nu este nimic grav dar nu inteleg cum se poate maligniza daca v-ati operat?
0
21-03-2008, ora 00:00
VH
Nu este medic/terapeut
VH
Puteti incerca un tratament cu care mama in varsta de 80 ani a unei prietene s-a tratat de o boala grea a plamanilor. Acum se simte bine nu mai oboseste asa tare poate urca scarile la bloc de patru nivele. Va vorbesc de nutrientii naturali fara efecte secundare care actioneaza la nivelul celulei pentru refacerea acesteia. Sunt multi oameni suferinzi care au apelat la aceste tratamente naturiste daca nu si-au vindecat complet tomorile cel putin le-au tinut in frau. E vorba de o firma serioasa care nu-si permite o publicitate proasta. Nu sunt produse vandute la orce colt de strada distributia facandu-se prin distribuitorii. Eu de exemplu am folosit produsele pentru afectiunea mea imi cadea parul din cauza unei dereglari a glandei tiroida si a lipsei de calciu severa.Dupa 4-5 zile dupa baie am constatat ca nu-mi mai cade asa mult par. Acum la 3 saptamani pierd pe zi cam 5-6 fire, iar acesta e doar un exemplu. V-am scris cu tot respectul si seriozitatea incercand la modul cel mai crestinesc sa va inteleg durerea sufletului. Trebuie sa va ambitionati si sa luptati cu viata orice ar fi ea e cel mai frumos dar pe care ni la dat Bunui DUMNEZEU. Mi-ar face o deosebita placere ca sa mai vorbim cand va fi timp binenteles.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.