Tuse, Dureri abdominale in partea dreapta jos la apendice etc.

14-12-2014
AbbyRaffy.
Nu este medic/terapeut
AbbyRaffy.
Buna seara.
Ma numesc Rafaela, am 16 ani si as dori un sfat..
De 1 luna am o tuse foarte urata.Tusesc in fiecare moment al zilei /noptii pana vomit sau raman fara aer..Am dureri abdominale severe in partea dreapta jos la apendice si vomit in general seara dupa ce mananc.(mananc, dupa maxim 5 minute imi vine sa tusesc si vomit). Culoarea vomei este un fel de maro, sau ceva de genul asta..Am fost la medicul de familie, mi-a dat ca tratament :Zinnat, Brufen, Eurespal si mi-a dat si agocalmin pentru calmarea durerilor. Am terminat tratamentul si nu a disparut niciuna din sintome. Am facut testul acela pentru leucocite si aveam 10.7 parca si hemoglobinele crescute..Durerile au continuuat, iar dupa 2 zile am fost si mi-am facut o ecografie abdominala unde mi s-a spus ca totul este in regula si ca apendicul ar fi inflamat. Doctora de familie la un al 2-lea consult mi-a spus ca am apendicita acuta si sa urmez un tratament, ca nu trebuie sa ma operez neaparat acum ca nu este cronica. Am urmat tratamentul, dar durerile inca exista. Cat despre tuse..dupa terminarea tratamentului dat de doctora am luat TussinForte, Coldrex, Ceai de nuca si sirop de la ridiche neagra..au trecut 5 zile, dar nu este nici-o schimbare...
Iar o alta problema este durerea foarte grava de spate.( Din cauza durerii nu ma pot apleca, raman inchilozata, nu pot sta decat lungita ca durerile sa se mai atenueze). Aceste dureri sunt deasupra noadei cu apoximativ 5-10 cm...Ma puteti ajuta va rog ?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum și când trebuie tratată tusea
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Dispersia particulelor de tuse în aer liber
  • Tipuri de tuse pentru care trebuie să te îngrijorezi
  • Câteva sfaturi pentru a calma tusea
  • Tratament tuse - medicamente, remedii, ceaiuri pentru tuse
  •