Tuse seaca fara expectoratie de aprox 4 ani

08-01-2014
utilizatorcr
Nu este medic/terapeut
utilizatorcr
Buna ziua am 24 ani si am o tuse seaca de aprox 4-5 ani cu rare expectoratii de culoare albicioasa gelatinoasca. De aproximativ doi am am fost diagnosticat cu rinita alergica si bronsita asmatiforma. Sunt alergic la praful de casa, probele ventilatorii au iesit normal, rx pulmonar normal, hemoleucograma normal, nu se aud zgomote pulmonare la asculatie, . De 2 ani urmez tratament cu seretide, aerius nazonex si de aproximativ 1 saptamana mi-a mai bagat si singulair. Mentionez ca in urma repetatelor tratamente nu am nimtit o imbunatatie semnificativa a starii de sanatate !!! Ce mai pot face, unde trebuie sa ajung pentru a ma trata ? Sunt dispus sa fac orice !!! Am auzit ca ar exista tratamentul cu imunoterapie un vaccin pt alergii, dar de ce alergoloaga mea nu mi-l da desi tot ea mi-a zis acum 2 ani despre acest vaccin. Va rog ajutati-ma !!!! Sunt disperat ma deranjeaza din ce in ce mai rau!!!poate am omis sa va mai zic ceva dar ma puteti intreba si o sa va raspund cat mai curand. Va nultumesc
2 comentarii
0
08-01-2014, ora 10:25
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Eu personal am suferit de această afecţiune şi m-am tratat cu reţete naturiste, cu plante. In calitate de psihoterapeut va pot spune că şi alergiile pot fi depăşite uşor şi fără medicamente. Până vă hotărâţi, puteţi combate tusea ori luînd o lingură de miere pe care o ţineţi căt mai mult in gură şi înghiţiţi treptat câte puţin -având rol de pansament, in timp, organismul îşi măreşte imunitatea şi se vindecă- ori faceţi un ceai de ceapă care pe lângă efectul imediat de oprire a tusei, folosit ca tratament poate vindeca bronşita. Dacă vă interesează, am să vă spun cum să procedaţi. Sănatate!
0
08-01-2014, ora 17:46
utilizatorcr
Nu este medic/terapeut
utilizatorcr
Da cum sa nu orice sfat este um pas inainte pentru aceasta afectiune care ma macina !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: