Tuse seaca pe perioada rece

11-03-2016
Irisdeliada
Nu este medic/terapeut
Irisdeliada
Buna ziua
Sunt in uk de peste 8 ani si dupa vreo 3 ani am realizat ca iarna pe perioada timpului rece am o mâncărime in gat asociata cu tuse seaca necontrolata...
Am fost la dr.de familie, mi a dat o gramada de paracetamol ibuprofen si f multe feluri de siropuri, toate fara rezultate.Ce medicamente credeţi ca ar trebui sa încerc?
Precizez ca nu fumez.

Mulţumesc anticipat
4 comentarii
0
12-03-2016, ora 09:20
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 Medicamentele NU se incearca.. e o prostie..
2 numai persoanele cu probleme gastro-intestinale si regim alimentar incorect au o mucoasa faringiana atrofica, subtire, sensibila la frig
3 ii spui medicului de familie sa.nu trateze doar problema locala ci sa. ti faca investigatiila nivelul tractului digestiv acolo e cauza
4 gasesti pe forum multe sfaturi despre regim si tratamnente locale in acest caz
0
12-03-2016, ora 15:52
Irisdeliada
Nu este medic/terapeut
Irisdeliada
Bună ziua din nou
Chestia este ca dupa ce afara se încălzeşte peste 15 grade in maxim trei zile mancarimea dispare si odata cu ea si tusea. Aici e un pic ciudat...
Mulţumesc
0
01-01-2017, ora 11:45
mandp
Nu este medic/terapeut
mandp
pentru Irisdeliada

Buna ziua, si va urez multa sanatate, multa fericire, numai bucurii si La Multi Ani in noul an 2017.
Am si eu simptome asemanatoare cu ale lui Beatrice, adica simt o jena in jurul marului lui Adam, probabil senzatia de nod in gat, si simt ca uneori ma sufoc si incep sa tusesc, cred ca este o tuse seaca. Am aceste simptome cred ca de vreo luna sau o luna si jumatate, si nu stiu ce sa crd, adica ce ar putea sa fie.
Beatrice, spune-mite rog, tu ai reusit sa scapi de acest diagnostic ? Spune-mi te rog tu simti un nod in gat si ca iti vine ceva pe gat ?
Acum cum te simti ?
0
01-01-2017, ora 11:48
mandp
Nu este medic/terapeut
mandp
pentru Domnul Doctor Flueraru Valeriu

Buna ziua Domnu Doctor, va rog sa-mi spuneti, ce ar trebui sa fac in aceasta situatie ? Eu am simptome aproape asemanatoare cu cele descrise de Irisdeliada.
va multumesc frumos. cu consideratie marian stoica
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sensibilitatea la frig (intoleranța la frig)
  •