Tuse seaca persistenta!

09-09-2009
angel2000wing
Nu este medic/terapeut
angel2000wing
De aproximativ un an si jumatate tusesc foarte tare. Initial am racit, in iarna anului trecut, si timp de doua saptamani am tusit aproape fara oprire, foarte puternic. Era o tuse seaca combinata cu tuse productiva. Am urmat un tratament prescris de doctorul la care am fost si tusea s-a ameliorat. Dar de atunci nu m-am mai oprit din tusit. Si inainte de acest eveniment tuseam ocazional, pe diferite perioade, dar nu asa de des ca de la aceasta raceala. De atunci tusesc aproape in continuu. Am urmat mai multe tratamente cu antibiotice si alte medicamente dar nici un rezultat. Atunci cand racesc tusea devine productiva, urmez un tratament si revine la loc, seaca.
In ultimele luni am inceput sa am, dupa mai multe zile de tusit si dureri toracice, in zona inimii. Mentionez ca am avut cateva incidente cu inima.
Am fost internat pentru analize la plamani acum doua luni dar toate analizele au iesit bine! Am facut analize la sange, radiografie, spirometrie.
Am nevoie de un sfat, de o indrumare, de orice pentru ca nu mai stiu unde sa ma duc si ce sa fac! Mi-e teama ca daca am ceva grav si nimeni nu descopara ce am acum sa nu cumva sa fie prea tarziu cand voi afla (daca nu este deja trecut prea mult timp).
2 comentarii
0
09-09-2009, ora 12:22
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Singurul lucru care va poate vindeca in stadiul in care ati ajuns este un tratament la un medic homopat cu experienta. Trebuie sa schimbati medicina caci altfel nu aveti nici o sansa. Homeoatia vindeca usor astfel de cazuri. Succes.
0
10-09-2009, ora 18:49
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu trebuia sa stai atat timp cu aceasta tuse, trebuia sa te vada si un pneumoftiziolog si sa mergi cu analizele mai departe, inclusiv tomografie.Trebuie sa existe o cauza a tusei. O analiza a sputei ai facut ? Si acupunctura te poate ajuta, dar e important sa descoperi si sa elimini cauza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.