tuse seaca puternica - de 1 luna jumatate

04-11-2016
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
Buna seara,

Va scriu deoarece de 1 luna si jumatate ma confrunt cu o tuse seaca ce se incapataneaza sa nu mai treaca. La inceput a fost o raceala ( am facut baie pe cap si la 5 minute dupa, dezbracat am fumat pe geam in dormitor, afara fiind foarte frig ). Raceala ma tinuse 1 saptamana si putin la fel si tusea, care la scurt timp a aparut si tot persista. Ideea e ca nu imi curge nasul, nu ma simt obosit, nu am nicio simptoma ingrijoratoare, am doar am tusea aceasta seaca, fara sa expectorez infectie, care ma impiedica de la alte activitati ( munca, alergat samd ). Mentionez de asemeni ca am facut radiologie pulmonara la Policlinica MAI - Kretzulescu si mi s-a specificat ca nu am nimic ; de altfel iau cate 3-4 comprimate de vitamina C zi, beau cate 1 Coldrex si multe lichide dar degeaba. Am facut si pauza de la alergat dar tusea tot nu trece. Va multumesc in avans si orice sfat e bine-venit.
1 comentarii
0
29-07-2019, ora 20:52
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună seara! Încercați Koflet sirop în combinație cu Septilin comprimate. Dacă mai aveți întrebări sau simptomatologia s-a modificat vă rog să îmi scrieți. O seară liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: