ulcer

13-08-2014
eryka22
Nu este medic/terapeut
eryka22
buna ziua!in urma unei raze la stomac cu bariu am primit urmatorul diagnostic pe buletinul radiologic:esofag terminal cu edem de mucoasa prin reflux gastro esofagian.stomac cu moderata hipersecretie cu pliuri pararele.spasm piloric care cedeaza.bulb duodenal opacefiat neomogen cu edem de mucoasa rara imagine neta de nisa.staza pe d3.medicul de familie mi a prescris urmatoarele medicamente:nexium de 20mg, gastrofait, motilium.nu mi a spus ce fel de ulcer am !aceste medicamente ma pot vindeca?am facut analiza pt helicobacter si nu mi a iesit nimic.anul trecut tot dupa o raza am fost diagnosticata cu ulcer duodenal cu nisa, am luat 8 luni nexium si nu am avut nici o problema, dar dupa o durere de stomac am facut aceasta raza din nou si rezultatul e cel care l am scris mai sus.ce fel de ulcer am si daca ma pot vindeca cu aceste medicamente?multumesc din suflet
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: