ulcer fiere hemoroizi? stare generala ff proasta dimineata in general

23-05-2006
florianjipa
Nu este medic/terapeut
florianjipa
o ff mare rugaminte.De cativa ani am probleme de sanatatePoate f grave Dimineata trag de mine sa ma scol Am o durere mare in spate linga coloana vertebrala uneori parca ar fi un cutit infipt acolo am facut analize acum vreo 3 4 ani si mia spus doctorul ca am hernie hiatala la o recenta radiografie la plamani mi s a spus ca nici urma de hernie hiat. am pe stomac niste mincarimi parca ma roade ceva acolo am observat ca daca iau ceai de sunatoare ma simt ok uneori am gura amara uneori am scaun cu sange in general am scaun subtire nu imi aduc aminte sa fi avut vreodata constipatie !!! oare am hemoroizi ??? dar nu am mincarimi asa cum am auzit !!! am 45 ani in ultim timp am fost ff stressat pierderea loc. de munca etc etc in general sunt slabut cca 60 kg si fara vlaga in provincie poate din cauza aer. curat ma simt mai bine muncesc mult acolo etc am lucrat in perioada 1983 -1987 in mediu toxic plumb cadmiu nichel apoi in radiatii de la monitoare vechi de calculatoare OARE CE AM nU cred ca sunt asa de batran la 45 de ani sa resimt asa oboseala cronica VA ROG SA MA AJUTATI stiu veti spune ANALIZE dar nu prea am timp sambata lucrez duminica INCHIS etc VA MULTUMESC ANTICIPAT -
3 comentarii
0
23-05-2006, ora 00:00
Dr. Adam Evelina
Identitate neconfirmată
Dr. Adam Evelina
Va recomand sa faceti niste bai de sezut cu macerat, incalzit usor de coada calului, chiar daca nu aveti hemoroizis si sa faceti ocura de dezintoxicare cu remedii antitoxice.

Puteti face niste probe de investigare a functiei hepatice: transaminazele; hemograma


beti pana atunci macerat la rece din sunatoare, cicoare, armurariu, catina si macese
0
26-11-2009, ora 09:29
andra_coman
Nu este medic/terapeut
andra_coman
Buna ziua. Am si eu o intrebare daca puteti sa-mi raspundeti va rog frumos. Ce poate insemna sange dupa scaun pe hartia igienica si de culoare rosu normal? Pot fi hemoroizi? dureri nu sunt. Varsta 25 ani. Multumesc
0
15-12-2009, ora 00:42
savona
Nu este medic/terapeut
savona
buna seara ! caut si cer un ajutor din partea cuiva, sunt o femeie in varsta de 48 de ani, terorizata de cand ma stiu de frica si lacrimi;ma emotionez chiar si in prezenta unui copil plang fara motiv chiar daca ma bucur chiar daca ma supar chiar daca ascult o poveste a unei persoane pe care nu o cunosc..lacrimile si emotiile au pus stapanire pe viata mea ;sunt mult mai puternice dacat mine si nu le pot controla am apelat la psihiatru, la psiholog, la preot dar fara nici un rezultat. am ajuns sa ma urasc sa nu ma mai suport sa nu mai am curajul de a iesi din casa, am ramas fara serviciu fara prieteni si innebunesc la gandul ca intr-o zi si singurele persoane din viata mea sotul si fiul meu vor obosi sa ma mai suporte.va rog din suflet ajutatima.multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.