ulcer si gastrita

27-11-2009
Dr. Nicoleta Nechita
Medicina generala, Cluj-Napoca
Dr. Nicoleta Nechita
Capsulele ULCEROFIT(de la Fares), contin un complex de plante medicinale: flori de galbenele, frunze de patlagina, iarba talharului, sunatoare, isop si radacina de lemn dulce. Prin substanţele din compoziţia lor elimina durerea si protejeaza mucoasa gastrica, favorizeaza cicatrizarea leziunilor de la acest nivel. Studiul clinic efectuat in cadrul Clinicii Medicale III, din Cluj-Napoca a demonstrat vindecarea gastritelor dupa 4 saptmani de tratament, efect comparabil cu cel al medicatiei alopate de ultima generatie (omeprazolum).

Dr. Dalia Faur
medic Fares Orastie
2 comentarii
0
12-03-2010, ora 12:51
Lorelai_2006
Nu este medic/terapeut
Lorelai_2006
am de ceva timp, niste probleme, simt disconfort in zona inimii, ca si cum ceva ma tine in piept, si cateodata intepaturi.deci nu pot resira cum treb si cateodata simt si in cealalta parte, mi s-a intamplat sa am si atacuri de panica.am facut analizele la sange dar nu a iesit nimic, ma poate ajuta cineva cu un raspuns?stie cineva de ce?mentionez ca sunt fumatoare, dar am 26 ani, ast un mesaj.multumesc
0
17-05-2011, ora 12:14
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
Buna ziua Doamna doctor Dalia Faur.

Vreau sa va zic din start ca eu sunt pro medicina naturista.

Ce vreau sa va intreb.Am fost si eu internata la Medicala 3 pentru dureri de stomac, prima data am avut bulbita eroziva, a doua oara dispepsie ulceroasa.De ce nici un doctor de acolo nu recomanda ULCEROFIT?Ca doar acolo s-a facut studiul, si a reiesit ca este foarte bun.Tin sa precizez ca nu numai eu am intrebarea asta.Si o amica de-a mea cu probleme de stomac care a fost internata acolo are aceeasi intrebare.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.