Umflarea labiei mici

20-04-2017
andreea1355
Nu este medic/terapeut
andreea1355
Buna ziua, va rog să mă ajutați intr-o problema. Am făcut sex cu partenerul meu, țin să menționez că a fost puțin dur și a doua zi mi s-a umflat labia mică stânga și am dureri, usturimi și mâncărimi. Nu pot merge acum la medic, va rog ajutati-ma spuneți-mi ce sa fac sa îmi treaca pentru că nu găsesc o soluție.
O infecție BTS nu cred că am pentru că partenerul meu a facut-o doar cu mine atât. Va rog ajutati-ma!!
3 comentarii
1
20-04-2017, ora 13:29
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Puteti folosi local crema Cicatridina dupa ce dezinfectati bine local cu solutie de Betadine. Daca persista mergeti la un control ginecologic.
0
23-04-2017, ora 07:53
andreea1355
Nu este medic/terapeut
andreea1355
Am folosit crema NIDOFLOR și mi s-a dezumflat labia și durerea s-a mai calmat acum am dureri in zona clitorisului intepaturi și mâncărimi îmi puteți spune ce medicament sa iau, prietenul meu are și el usturimi la nivelul penisului și a fost umflat capul penisului. Va rog spuneți-mi un medicament sa iau sa se vindece usturimile. Eu cred că am vulvodinie. Mulțumesc!
0
24-04-2017, ora 10:15
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Recoltati culturi local si faceti o urocultura, nu faceti tratament fara sa stiti ce tip de infectie este (daca e cazul)!
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK