Umflarea labiei mici

20-04-2017
andreea1355
Nu este medic/terapeut
andreea1355
Buna ziua, va rog să mă ajutați intr-o problema. Am făcut sex cu partenerul meu, țin să menționez că a fost puțin dur și a doua zi mi s-a umflat labia mică stânga și am dureri, usturimi și mâncărimi. Nu pot merge acum la medic, va rog ajutati-ma spuneți-mi ce sa fac sa îmi treaca pentru că nu găsesc o soluție.
O infecție BTS nu cred că am pentru că partenerul meu a facut-o doar cu mine atât. Va rog ajutati-ma!!
3 comentarii
1
20-04-2017, ora 13:29
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Puteti folosi local crema Cicatridina dupa ce dezinfectati bine local cu solutie de Betadine. Daca persista mergeti la un control ginecologic.
0
23-04-2017, ora 07:53
andreea1355
Nu este medic/terapeut
andreea1355
Am folosit crema NIDOFLOR și mi s-a dezumflat labia și durerea s-a mai calmat acum am dureri in zona clitorisului intepaturi și mâncărimi îmi puteți spune ce medicament sa iau, prietenul meu are și el usturimi la nivelul penisului și a fost umflat capul penisului. Va rog spuneți-mi un medicament sa iau sa se vindece usturimile. Eu cred că am vulvodinie. Mulțumesc!
0
24-04-2017, ora 10:15
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Recoltati culturi local si faceti o urocultura, nu faceti tratament fara sa stiti ce tip de infectie este (daca e cazul)!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.