Umflatura anus

06-09-2012
jackzorny
Nu este medic/terapeut
jackzorny
Cred ca de vreun an de zile am o umflatura in zona anusului, pana acum nu m-a deranjat caci era relativ mica, insa nu stiu de ce dar in ultimele zile mi s-a imflamat destul de tare si a inceput sa ma incomodeze chiar si cand merg sau cand stau jos. E destul de mare in momentul de fata, se intinde pe 1-1, 5 cm... Ce sa fie? Hemoroizi? Ma spal in acea zona cam in fiecare zi, sau cel putin o fac tot timpul dupa ce fac treaba mare. Pana acum nu m-a durut, nu am avut mancarimi, sangerari sau mai stiu eu... Doar acum a inceput sa ma irite destul de tare... Momentan folosesc un unguent negru de la farmacie, nu mai retin cum se numeste...
1 comentarii
0
23-09-2012, ora 20:47
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Mergi la chirurgie pentru un control.
Medicul chirurg se ocupa de hemoroizi si in urma consultului iti ca spune daca este sau nu hemoroid.
Cauta sa nu te constipi si, daca este hemoroid ai putea sa faci dus cu apa calduta, nu fierbinte si tii asa cateva minute (tii dusul acolo dar nu cu presiune).
Asta ajuta sa se mai retraga. Dar nu stii inca daca este sau nu hemoroid.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici