Umflatura in partea stanga a zonei genitale!

15-04-2012
yo_4_yu
Nu este medic/terapeut
yo_4_yu
buna seara!!!am si eu o mare problema...de o saptamana am observat ca mi-a aparut in partea stanga a zonei vaginale o umflatura de marimea unei boabe de fasole.mai degraba pare a fi un puroi decat un cos...am tot asteptat sa treaca dar nici o schimbare si azi l-am intepat cu un ac si a curs foarte multa substanta sub forma de apa si putin sange..apoi am pus putin spirt...dar inca tot e umflata zona si acuma ma si ustura...inainte ma ustura foarte putin...mentionez ca nu am avut relatii sexuale...ce sa fac??va multumesc !
2 comentarii
0
16-04-2012, ora 21:32
daria16
Nu este medic/terapeut
daria16
sincer si eu am avut asa, dupa nastere mia aparut si ma tinut pana acum cateva zile cand vad ca mia disparut, desi nu stiu cum.si eu mereu intepam locul sa iasa puroiul sau lichidul ce era(unerori cu sange) ca ma durea de nu puteam sa merg.am vrut sa merg la ginecolog dar vad ca nu mai e...eu zic sa faci o plimbare la un ginecolog sa vezi cei.eu nu puneam spirt, dezinfectam cu apa oxigenata.aveam in partea dreapta exact la incheietura, intre zona genitala si picior, doamne ce durere.nu stiu ce poate fi, probabil e ceva pe baza hormonala sau nu stiu, eu zic sa mergi la medic sa nu mai astepti
0
17-04-2012, ora 20:50
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
E posibil sa fie bartholonita. Abcesul glandei bartholin.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.