umflatura in patele urechii

08-06-2010
lucia.
Nu este medic/terapeut
lucia.
Buna ziua!De aproximativ o saptamania simt durere in spatele urechii stangi , atunci cand apas osul acela, pe care, la atingere, il observ putin mai voluminos decat in partea dreapta.Imediat mai jos de el am o mica umflatura inexistenta in cazul celeilalte urechi.Precizez, desi, personal nu stiu daca este relationat, ca simt mancarime la lobul aceleiasi urechi..Nu stiu daca era fictiune, dar mam ingrijorat f.tare cand am vazut intr_un film cum unei paciente i se spunea ca un ganglion limfatic dureros in spatele urechii poate sa anunte prezenta unei tumori.Am cateodata ameteli si transpir destul, nu stiu daca pot spune excesiv, avand in vedere anotimpul.Ma aflu in Spania nu am servici si nu_mi pot permite sa merg in Romania la un control, iar aici serviciile medicale pentru cei fara asigurare de sanatate sunt foarte restranse, ca sa nu mai vorbesc ca niciodata nu suntem priviti ca bastinasii.De aceea am preferat sa cer o parere pe forum, unui domn doctor, daca ar fi posibil.Va multumesc.
1 comentarii
0
25-07-2010, ora 21:42
daidai
Nu este medic/terapeut
daidai
buna lucia,
Nu suntg medic dar ieri mi a aparut si mie o umflatura f dureroasa in spatele urechii si am cautat si eu explikatii aici pe net, insa azi am sunat o pe dr de familie si am aflat ca nu este nimik grav, aceste umflaturi se fac de la raceala, curent, probleme cu gatul, dantura...Trebuie sa mergi totusi la un dr pt ca e posibil sa existe o infectie!Numai bine:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.