Umflatura in piept si durere

18-10-2007
georgea86
Nu este medic/terapeut
georgea86
Salut. Am de ceva timp o durere in piept in zona sternului care imi tot revine in timp. Prima oara, a debutat cu dureri acute, ca si cum mi-ar fi strans pieptul. Cand am fost la medic a zis ca am dreptate, e umflat, mi-a dat Fastum gel. Am lasat problema asta la o parte cateva luni pentru ca s-au intamplat multe in viata mea si nu m-a mai deranjat. Totusi, durerile imi tot revin cu intensitate modica in timp si umflatura nu mai da inapoi, pare sa se accentueze. Ce credeti ca am si unde ar trebui sa ma duc, avand in vedere ca nu am medic de familie in Bucuresti ?
2 comentarii
0
21-10-2007, ora 00:00
ileana_cons
Nu este medic/terapeut
ileana_cons
Buna ziua,
Va puteti adresa unui cabinet de reumatologie. Daca nu aveti medic de familie care sa va dea o trimitere, puteti incerca o policlinica particulara. Cautati specialitatea reumatologie, si programati-va la o consultatie.
Multa sanatate,
Dr. Ileana Constantin
Medic rezident psihiatru
0
22-06-2011, ora 18:22
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
RADIOGRAFIE TORACICA, FARA AIA NU PUTETI STI CE ESTE ACOLO, ORICUM DACA ERA MAI MULT DE CATEVA OSTEOFITE VA CREA PROBLEME MAI MARI,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •