Umflatura in zona genitala

27-01-2011
oo2011
Nu este medic/terapeut
oo2011
Buna ziua,

De doua zle mi-a aparut pe una din vulve 2 umflaturi, nu foarte mari si am senzatie de mancarime si ma jeneaza cand chilotul ajunge pe zona respectiva. din cauza ca sunt la menstruatie nu pot merge la medic. am incercat sa pun pe ele clotrimazol, dar de ieri pana azi nu am vazut nici o ameliorare, acum am incercat cu diprosalic...nu stiu ce poate fi. ma puteti ajua?
3 comentarii
0
27-01-2011, ora 12:04
oo2011
Nu este medic/terapeut
oo2011
revin cu o precizare: pe umflaturi au aparut niste bubite mici cu cap rosu.
0
27-01-2011, ora 16:49
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Vulva e numai una...labiile sunt doua. Pana te duci la control nu mai da cu toate alea ca-ti poti face mai rau, trebuie sa afli ce este inainte de toate. poate fi herpes, etc etc. Daca nu afli ce este si ce trebuie sa faci, poate o sa "imbogatesti" si si pe altcineva daca este transmisibil si te reinfectezi si tu mereu. Pana la control, da crema de galbenele, dar nu amana chiar daca dispare. Sanatate!
0
27-01-2011, ora 19:18
oo2011
Nu este medic/terapeut
oo2011
da cred ca am facut o confuzie. nu am prea avut probleme de genul asta. e vorba de zona externa. boli cu transmitere sexuala nu e cazul pt ca sunt casatorita si de 14 ani am o relatie doar cu sotul meu de care sunt sigura ca nu a avut relatii extraconjugale.pe wc-uri nu ma pun niciodata decat acasa asa ca nu vad de unde as putea lua ceva.nu stiu daca nu cumva este doar o iritatie...dar oricum aveam in plan un control ginecologic...numai ca totusi ma ingrijoreaza
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.