Umflatura la ureche!!

26-01-2016
pirvulescmarius1982
Nu este medic/terapeut
pirvulescmarius1982
Bună seara!!De vreo 3 luni de zile am o umflatura la urechea stânga. Nu ştiu sa spun dasa este de la măsea sau de la ureche, pentru ca atunci când mănânc şi încordat puţin maxilarul.se umfla, şi se creează o punga de puroi.dacă apăs pe ea în jos pe obraz simt cum îmi curge puroiul.din ea în gura.am încercat un tratament cu antibiotice dar degeaba.de cate forţez puţinai mulla maxilarul se umfla.de precizate. Esenţiale ca nu este în spatele urechii.este pe obraz.la nivel cu urechea şi coboară în jos pana în partea de jos a mandibulei.în acea zona am o măsea stricata şi ma gândeam ca poate fii de la.ea, dar nu ma doare absolut deloc.îmi puteţi da un sfat ce as putea facă pextrudat ca deocamdată. Un am posibilitatea de a merge la un control fiind plecat din tara şi lucrând la negrun, ştiţi cat de scumpe sunt aici consultaţiile.asa cum.am.mai precizat nu simt nici o durere.va mulţumesc! !!

De precizat mai este ca la 10 minute se dezumfla singura.
1 comentarii
0
26-01-2016, ora 12:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sunt 2 posibilitai mai probabile
1 este infectie dentara si trebue sa.ti examinezi bine dintii si daca dscoperi infectie sa mergi al stomatolog
2 Tine de glanda salivara, parotida
in acest caz..excluzi complet din alimentatie tot ce este acru, acidulat, condimentat, citrice, cipsuri..s.a ce provoaca salivatie
folosesti apa de gura stomatoplogica dupa fiecre masa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.