Umflătură partea dreaptă!

04-06-2017
Ionuț45
Nu este medic/terapeut
Ionuț45
După cum se stie ganglionii gâtului sunt situati pe ambele parti ale gatului..dar in partea dreaptă am constatat o altă umflătură pe care e simt rotundă la palpare si care e micută, ce ar putea fi? Va multumesc pentru atentie
15 comentarii
0
04-06-2017, ora 21:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
initial faci o facultate de medicina si dupa incepi sa te palpezi. altfe risti sa te panichezi inutil
0
04-06-2017, ora 21:19
Ionuț45
Nu este medic/terapeut
Ionuț45
De mult timp mă panichez..nu trece durerea cu nimic..
0
05-06-2017, ora 13:44
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
la stomatolog si ORL ai fost???
0
06-09-2017, ora 19:02
Stelianas
Nu este medic/terapeut
Stelianas
Buna seara, si eu ma confrunt cu niste ganglioni laterocervicali de 8 luni de zile.Atatea pareri.analize foarte multe, bani cheltuiti, dureri...si medici se pare...mai putin pregatiti.La inceput mi sa spus ca e de la refluxul gastric, tiroida...acum, sai las in pace si sa merg la psihiatrie(indrumarea medicilor) de parca ar fii datiria psihiatrului problemele ganglionilor.Traim intr_o tara in care sistemul sanitar e la pamant si din partea unir medici...NEPASARE
0
06-09-2017, ora 19:10
Stelianas
Nu este medic/terapeut
Stelianas
Am uitat sa precizez ca; am inceput cu stomatologie, orl, hematoligie, rmn, ct
etc.In concluzie...sunt bine...dupa, parerea medicilor dar numai persoana in cauza se cunoaste cel mai bine deoarece stie prin ce trece.Mi sa spus ca sunt virali atunci de ce nu trec? De ce nu a iesit nimic la sange? De ce asa de multi? laterocervicali, claviculari si axilari.
0
06-09-2017, ora 20:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ganglionii fac parte din sistemul limfatic si trebuei sa fie peste tot in organism
daca nu depasesc 0.5 mm, NU dor si nu sunt inflamati nu te mai gandi la ei
principalul.. NU ii palpezi..nu ii atingi.. nu ii cauti.
0
06-09-2017, ora 23:31
Stelianas
Nu este medic/terapeut
Stelianas
Asta este si problema; unii au aproximativ 2cm desii mi se par destul de mari
0
07-09-2017, ora 08:05
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
investiagtii pentru paraziti intestinali ai facut ??
0
07-09-2017, ora 11:24
Stelianas
Nu este medic/terapeut
Stelianas
Da, am facut si asta.Sunt nrgative toate, am repatat toate analizele dupa 2luni, nimic modificat.Aveam foarte mari dureri de la clavicula, gat, maxilar, cap doua sapt in care durerea nu ceda cu nimic.Asta ma facu sa merg sa fac un rmn parti moi, dar dupa o sumedenie de analiza care nu arata nimic.Durerile au reaparut pe partea cealalta (pe stanga).
0
07-09-2017, ora 11:31
Stelianas
Nu este medic/terapeut
Stelianas
Asa au si fost primele simtome ;dureri in piept, in gat stare de moleseala.Nu puteam respira si miau pus un holter si am avut 5000 de extrasistole in 24 de ore.A urmat apoi ecografie la inima(2) care au iesut bine, test de efort si apoi coronografie la care nu sa gasit nimic.Mai jos de tirouda am un nodul cat un bob de mazare care este fiarte dur si na doare uneori.Consultatii endocrinologie si ecografii am facut fara numar dar acel nodul nu are legatura cu tiroida.
0
07-09-2017, ora 11:35
Stelianas
Nu este medic/terapeut
Stelianas
Tin sa precizez ca acesti ganglioni de la gat toti medicii miau spus ca nu sunt de la tiroida.Analize peste analize, hematologice, infectioase, rmn tot cirpul, ct, radiografii plamani, endoscopii la orl, endiscopue stomac etc dar starea mea este tot ka fel de proasta si ganglionii sunt acolo, mai ies si altii.
0
14-09-2017, ora 15:43
Ionuț45
Nu este medic/terapeut
Ionuț45
Starea mea este la fel, umflatura este acolo...jena din gât nu dispare...la controale nu mi se spune nimic...Am făcut si fac terapii de psihiatrie..ca să nu înnebunesc naibii..indata se fac 11 luni..de cand am aceiasi problema...m-am operat crezând ca trece..foarte gresit..Nu amigdalitele..se pare erau problema
0
14-09-2017, ora 16:42
Stelianas
Nu este medic/terapeut
Stelianas
Psihiatria nu rezolva nimic din punctul meu de vedere trebuie rezolvata mai intai problema...
0
19-09-2017, ora 18:07
Stelianas
Nu este medic/terapeut
Stelianas
Pentru Dl Dr Flueraru.Imi puteti spune va rog daca acesti ganglioni se pot inflama si din cauza parazitilor? Tin sa precizez ca eu am facut examen coproparazitologic sar banuiesc, ca trebuia mai multe probe, ar fii putut iesii doar la o proba? Eu copilului stiu ca i_am dus proba aceasta 3 sapt (odata pe sapt).Om o vesnica durere de gat (mai exact glanda submandibulara cred) nu cedeaza cu nimic, nu ma lasa durerea...
0
19-09-2017, ora 19:59
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
despre asta vorbeste cu un medic de la contagioase
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noduli la gât (noduli limfatici laterocervicali, noduli tiroidieni)
  •