umflatura pe spate cu diamentul de 5 cm

16-10-2014
kermit_a
Nu este medic/terapeut
kermit_a
Buna seara.mi-a aprut o umflatura pe umarul drept in spate.are diametrul de 5 cm.e tare si daca pun mana pe ea parca s-ar misca ceva inauntru.ma doare si mana dreapta in interior.stiti ce ar putea fi?nu am mai avut asa ceva niciodata.
5 comentarii
0
16-10-2014, ora 13:48
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Te sfatuiesc sa nu mai apesi pe ea sau sa o deranjezi si sa mergi cat mai repede la un medic sa o examineze, si sa ai grija sa nu o apesi cu bareta de la ruxac sau sutien daca esti fata.
TE ASTEPTAM CU UN REZULTAT SI SPER SA FIE DE BINE.
CU CAT TE DUCI MAI REPEDE LA UN CONTROL CU ATAT MAI BINE, te duci la medicul de familie si te indruma el unde trebuie.
0
16-10-2014, ora 14:00
kermit_a
Nu este medic/terapeut
kermit_a
O sa incerc sa merg maine.eu sunt in strainatate si nu am medic de familie.am fost azi la un mic spital si nu au vrut sa se uite la mine.m-au trimis la un spital, si o sa merg maine sa incerc.cand esti intr-o tara straina nu prea stii in ce directie sa o iei.dar stiti de la ce ar putea aparea aceste umflaturi?
0
16-10-2014, ora 14:06
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Eu sunt pacient de cancer sub tratament doar pot banui numai ca exact tu ai scris ca nau vrut sa se uite si mau trimis la un spital, pt ca ei nau dotarea pt problema ta sau nau vrut sa se complice.DACA este ceva canceros sau tumoare necanceroasa daca o apesi sau deranjezi poti face mai mult rau.
SA STII CA NOI PACIENTII DE CANCER NU AM GRESIT CU NIMIC SA AVEM ACEASTA BOALA SI NU TREBUIE SA TE GANDESTI CA SA TERMINAT CU VIATA, eu lupt cu ea din decembrie 2008.
0
16-10-2014, ora 14:26
kermit_a
Nu este medic/terapeut
kermit_a
Imi pare rau pentru diagnosticul tau.si sper sa fii bine.o sa merg maine la un consult mai detaliat si sper sa fie bine.
0
16-10-2014, ora 23:31
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
I-TI DORESC SANATATE MAXIMA SI SA AUZIM VESTI BUNE SA FI FOST DOAR O BANALITATE
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.