umflatura pe umar

24-08-2011
himera60
Nu este medic/terapeut
himera60
buna ziua, surorii mele i a iesit o umflatura pe umar la inceput mica care cu timpul s a marit la doctor nu se duce zice ca nu are timp.lucram in italia imi poate spune cineva despre ce e vorba ce ar putea sa fie va multumesc
7 comentarii
0
24-08-2011, ora 12:55
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Nu am inteles exact elementele esentiale: varsta, status ocupational si sportiv, antecedente traumatice sau de alta natura etc etc.
La ce nivel anatomic este situata, care este marimea, consistenta formatiunii, legatura cu efortul etc etc??
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
24-08-2011, ora 13:24
himera60
Nu este medic/terapeut
himera60
are 53 ani se ocupa cu ingrijirea caselor face curatenie umflatura este pe umar este destul de mare este tare la atingere, dureroasa mai mult nu stiu sa va explic
0
24-08-2011, ora 17:02
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Buna, in ce regiune sunteti?Daca sora ta are asigurare medicala si se adreseaza medicului curant o trimite sigur sa faca investigatiile necesare, cu formatiunile astea nu e de joaca, se dezvolta si pot deveni periculoase, Pentru sanatate trebuie sa si faca timp.Sanatate multa!
0
24-08-2011, ora 19:11
himera60
Nu este medic/terapeut
himera60
ciao, suntem in reggio calabria stii cum e aici, trebuie sa faca programare iar asta dureaza ea munceste mereu, plateste casa, masa toate alea bani putini iar pentru ea nu gaseste timp eu ii spun mereu ca trebuie sa mearga la doctor dar nu ma asculta.sanatate si tie
0
24-08-2011, ora 19:20
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Stii ce ma gandeam? Du-te cu ea la Pronto socorso la spitalul de care apartineti si spui ca acuza dureri puternice.Crede ma ca stiu cum este dar ajut-o intr un fel, gaseste-i eventual pe cineva sa-i tuna locul la munca pt cat are nevoie daca o interneaza.Nu e de joaca cu astea.Orice probleme mari apar de la chestiuni care nu ni se par importante.De multe ori cel in cauza treb luat si dus de mana la spital mai ales aici.
0
24-08-2011, ora 19:38
himera60
Nu este medic/terapeut
himera60
multumesc CRIS_LIA, problema e ca eu sunt la post fix zi si noapte ies doar joia.o solutie gasim noi, sper
0
24-08-2011, ora 19:43
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Imi pare rau ca sunt in nord si nu va pot ajuta, spor la munca in continuare si sanatate multa, sunt convinsa ca gasiti o solutie, doamne ajuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: