Umflatura testicule

18-04-2008
PitucuRosu
Nu este medic/terapeut
PitucuRosu
am un fel de umflatura langa testicule...nu stiu cum sa ma exprim mai bine...se afla tot in "punga" testiculelor, langa testiculul stang.la atingere pare ca un saculet cu lichid in el...cateodata se desumfla/ se goleste substanta din el...este de 3 ori mai mare decat un testicul
scuzati-mi limbajul...nu am stiut cum sa ma exprim mai bine
6 comentarii
0
18-04-2008, ora 00:00
PitucuRosu
Nu este medic/terapeut
PitucuRosu
cateva completari:
"umflatura", daca o pot numi asa, nu este tare...cand apas pe ea simt cum imi intra in corp substanta din ea
0
18-04-2008, ora 00:00
PitucuRosu
Nu este medic/terapeut
PitucuRosu
daca urmaresc "umflatura" intr-o parte se uneste printr-un canal cu testiculul stang si in cealalta parte.ei bine sunt un fel de vase care se indreapta spre stanga...spre abdomen.
PS: am impresia ca este grav..nu stiu dc...sper sa nu fie hernie
0
19-04-2008, ora 00:00
vera vladut
Nu este medic/terapeut
vera vladut
Du-te si tu la doctor mai repede !
0
19-04-2008, ora 00:00
PitucuRosu
Nu este medic/terapeut
PitucuRosu
usor de zis.o am de cand sunt mic..nu a mai crescut...nu ma deranjeaza absolut deloc asa ca nu ma prea grabesc (este un subiect destul de delicat chiar si atunci cand vorbesc cu un doctor)...astept poate imi raspunde un medic de pe forum sa vad daca e ceva grav.
0
08-05-2008, ora 00:00
Bodu
Nu este medic/terapeut
Bodu
hmm...ce nu e normal..nu e bine.si poate fi ceva minor..dar daca nu tratezi se poate agrava.du-te linistit ca doctorul vede 50 de perechi de testicule pe saptamana...asa ca stai calm..nu ai d c sa fi rusinos...!!
0
06-08-2009, ora 01:01
toteugygy
Nu este medic/terapeut
toteugygy
Am si eu o problema la testicule...imi apar ca si niste pungulite cu lichid, dar nu intotdeauna de exemplu dupa ce ma masturbez acestea dispar dar reapar inapoi dupa un interval de timp...E vreo boala?Va rog ajutatima.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •