Umflatura urmata de durere in spatele urechii drepte

22-01-2012
rehcems
Nu este medic/terapeut
rehcems
Buna ziua,
De cateva zile am remarcat o umflatura in spatele urechii drepte care ma doare numai cand incerc sa o masez. Precizez ca nu am fost racit si am avut si oreion in copilarie deci se exclude aceasta varianta. Umflatura pleaca din spatele urechii si coboara spre lobul urechii. Ma puteti sfatui ce ar trebui sa fac inainte de a merge la un consult ? Multumesc
6 comentarii
0
22-01-2012, ora 20:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa nu mai masezi acea zona
0
27-01-2012, ora 22:02
damaryss
Nu este medic/terapeut
damaryss
buna ziua mie mi-a iesit in partea stanga dupa ureche
doua noduri.pe vena ce sa fac sau ce inseamna?????va multumesc
0
27-01-2012, ora 22:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
inseaman ca undeva.. nas, gat, ureche, dantura.. aveti un focar de infectie
luni mergi la stomatolog si ORL.. sa vezi unde este cauza
0
28-01-2012, ora 15:08
damaryss
Nu este medic/terapeut
damaryss
multumesc frumos
0
17-06-2012, ora 18:42
Alina1720
Nu este medic/terapeut
Alina1720
Buna ziua

Am o fetita de 8 ani acum trei ani i s-a inflamat un ganglion fiind diagnosticata initial cu oreion gresit se pare dupa doua saptamani era foarte umflat si dur a primit tratament cu augmentin si nurofen un set de analize si problema s-a rezolvat dupa doi ani si jumatate problema a reaparut din nou a fost tratata cu antibiotic si nurofen s-a rezolvat dupa alte doua luni problema a reaparut am mers la ORL gatul si urechile aveau aspect normal am facut si un set de analize care au iesit normale dupa spusele doamnei doctor din nou antibiotic nurofen si s-a rezolvat.Acum acuza din nou dureri in spatele urechii.
Intrebarea mea e sunt normale aceste episoade pentru un copil sau ar putea ascunde un diagnostic grav?

Va multumesc

Cu stima Stanciu Alina
0
18-11-2012, ora 00:41
adi208
Nu este medic/terapeut
adi208
Buna seara de 2-3 zile mi-a aparut o umflatura in spatele urechii drepte putin dureroasa la atingere metionez ca am fost racit ce credeti ca ar trebui sa fac nu am mai intalnit asa ceva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când sunt indicate antibioticele în otită/ otalgie (durerea de ureche)
  •