Umflatura vizibila in gat | Forumul Medical ROmedic

Umflatura vizibila in gat

10-02-2018
Alexandru158
Nu este medic/terapeut
Alexandru158
Buna seara ! Am fost la un medic orl acum 2 zile datorita unei senzatii de umflatura in gat ( mai precis in zona faringelui ). Nu a stiut exact afectiunea si de aceea urmeaza sa faca niste investigatii saptamana viitoare, dar nu mai am rabdare, doresc posibilitati/pareri. am si secretie de mucus gros, in rest nu am dureri sau alte simptome
Atasez si o poza cu umflatura ce a fost confirmata si de doamna doctor ORL: https://imgur.com/a/E4qNS
Multumesc, o seara placuta !
1 comentarii
0
11-02-2018, ora 11:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este un Chist Amigdalian
in cripta amigdalei sa inchistat niste secretii( caseum) acoperite de capsula amigdaliana si nu se elimina
doar o anestezie locala si spargerea acelui chist ( clasic, cu radiofreventa sau laser ) urmat de aspiratia secretiilor
poate sa elimine acel caseum ( antibioticele si tot felul de analize.NU ajuta )
Doar incizat !
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK