umflaturi mari in zona arcadei

13-12-2013
iuliaelena89
Nu este medic/terapeut
iuliaelena89
De cateva luni (5-6) imi apar temporar umflaturi, rosii, moi, nedureroase, fara mancarimi, localizate in zona arcadei, chiar deasupra coltului sprancenei (de fiecare data in acelasi loc! apar cam de 1-2 ori pe luna). Bubele sunt foarte mari, proeminente si dispar foarte repede (aprox 1 o ora). Cea mai mare a avut diametrul de aprox 5 cm si a disparut mai greu. Am incercat sa ma leg de alimentatie, insa nu am observat nicio legatura de acest fel pana acum.
1 comentarii
0
13-12-2013, ora 23:27
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Draga Iulia, cred ca ai vreo infectiuta la baza firului de par al sprancenei. Te pensezi acasa sau la salon? Mie imi apareau uneori, dupa pensat. Dupa ce am inceput sa sterilizez mai drastic penseta, n-au mai aparut. Pur si simplu am bagat penseta intr-o sticluta cu spirt si o las acolo mereu. Mai steril de atat nu exista :) Fa si tu la fel sa vezi daca apare vreo schimbare. Foloseste un tonic pentru fata cu olecutza de alcool si insista pe zona problematica. Fierbe-ti lenjeria de pat si fata de perna fara mila, sa se duca naiba toti stafilococii, streptococii si acarienii :). Nu cred ca e de la alimentatie, faci tu o alergie la ceva sau la cineva :).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: