Umflaturi penis si durere ejaculare

09-06-2012
bogdan.b
Nu este medic/terapeut
bogdan.b
Am doua probleme, necorelate:

1. Aproximativ in urma cu 3 ani, in urma masturbarii, in stare flasca, imi aparea o mica umflatura in partea stanga, pe la mijlocul penisului, nedureroasa. Disparea daca nu ma mai masturbam o perioada sau daca o masam. Din pacate de vreo un an mi-au mai aparut cateva, si in dreapta. Sunt vizibile mereu doar in stare flasca, parca ar fi niste vene. Am incercat sa nu ma mai masturbez o saptamana, doua, sa le masez si parca dispar. Dar imediat ce am erectie, dupa ce penisul revine flasc, ele reapar. Din cate am citit pe aici ma gandit la un edem al tecii penisului. Intrebarea mea este daca se mai pot trata in vreun fel.

2. Cand ejaculez, uneori simt o arsura prin penis, odata cu sperma, sau o durere intensa intre scrot si anus, ce tine 10-20 secunde si apoi dispare complet. Am si un miros ciudat in zona genitala de cateva saptamani. Uneori simt contractii in interiorul anusului (prostata?). Nu am avut contacte sexuale in ultima perioada.
In spermograma au iesit mai multe leucocite decat e normal, asa ca am facut analizele pentru: ureaplasma spp, mycoplasma hominis, cultura conditii aerobe, cultura fungi, neiseria gonorrhoeae, trichomonas vaginalis, cultura fungi, chlamydia trachomantis - toate au iesit absente si negative. Intrebarea mea este: influenteaza in vreun fel analizele faptul ca am luat doua pastile de Piafen si Algocalmin cu 6-7 zile inaintea recoltarii? Cele 3-5 zile de abstinenta le aveam.

Va multumesc mult si sanatate!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.