un fel de inel sub capul penisului - va rog raspundeti

16-12-2010
inelpenis
Nu este medic/terapeut
inelpenis
Buna ziua, aproximativ de o luna mi-a aparut un fel de inel sub capul penisului undeva pe preput, am fost la urolog si mi-a spus ca nu e nimic grav, a zis sa ma dau cu betadina ca trece... intradevar trece dar apare din nou, e ca un fel de vena la un centimetru mai jos de capul penisului inspre baza lui undeva pe preput si are mici uflaturi pe unele locuri care au si un fel de lichid alb in interior. Am fost si la dermato-venerolog si mi-a spus ca e o simpla balanita mi-a dat sa iau flucovim 150 mg si sa ma dau cu crema Triderm. Degeaba am dat ca vena e tot acolo pare a fi o problema de circulatie a sangelui... seama oarecum cu un varice, ati mai intalnit asemenea cazuri ? Pentru a vedea exact despre ce este vorba am atasat pe aceasta adresa http://www.iluzii-optice.ro/p/ cateva poze cu problema mea, ma putei sfatui va rog ?
3 comentarii
0
15-05-2011, ora 11:32
mic88
Nu este medic/terapeut
mic88
Cum ai rezolvat problema????

Buna ziua, aproximativ de o luna mi-a aparut un fel de inel sub capul penisului undeva pe preput, am fost la urolog si mi-a spus ca nu e nimic grav, a zis sa ma dau cu betadina ca trece... intradevar trece dar apare din nou, e ca un fel de vena la un centimetru mai jos de capul penisului inspre baza lui undeva pe preput si are mici uflaturi pe unele locuri care au si un fel de lichid alb in interior. Am fost si la dermato-venerolog si mi-a spus ca e o simpla balanita mi-a dat sa iau flucovim 150 mg si sa ma dau cu crema Triderm. Degeaba am dat ca vena e tot acolo pare a fi o problema de circulatie a sangelui... seama oarecum cu un varice, ati mai intalnit asemenea cazuri ? Pentru a vedea exact despre ce este vorba am atasat pe aceasta adresa http://www.iluzii-optice.ro/p/ cateva poze cu problema mea, ma putei sfatui va rog ?
0
15-05-2011, ora 23:46
inelpenis
Nu este medic/terapeut
inelpenis
nu am rezolvat-o in nici un fel... e tot acolo, ma dau cateodata cu triderm in caz ca se inflameaza
0
24-10-2011, ora 16:54
nirolf01
Nu este medic/terapeut
nirolf01
salut vreau sa-ti spun k am si eu aceeasi problema...aceasta vena mi-a aparut in urma unei balanite si nu mi-a mai disparut daca o masez usor dispare dar dupa ce am o erectie apare din nou nu stiu ce sa fac si vreau sa stiu daca tu ai rezolvat problema?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •