Un iubit confuz - menstruatie intarziata

12-01-2009
bogdan_222
Nu este medic/terapeut
bogdan_222
Salut. Am si eu o nedumerire. Prietenei mele ii intarzie menstruatia de 5 zile. Ultima a avut-o pe 7 decembrie. Ultimul raport fara protectie a fost atunci in perioada nefertila pe 9 decembrie. Ciclul menstrual este de 29-30 de zile. Luna trecuta adica in decembrie i-a intarziat 4 zile. Test de sarcina nu am facut inca pentru ca este abia a 5-a zi de intarziere. Credeti ca este insarcinata?
4 comentarii
0
12-01-2009, ora 01:25
bogdan_222
Nu este medic/terapeut
bogdan_222
Ar mai fi o posibilitate de sarcina pe 2 ianuarie cand dupa ce am ejaculat si m-am dat langa ea am observat ca nu mai am prezervativ pe penis. Era langa mine si era plin. Cred ca mi-a cazut cand m-am tras. Totusi e posibil sa nu fie asa.
0
12-01-2009, ora 01:29
bogdan_222
Nu este medic/terapeut
bogdan_222
O sa umplu forumul numai eu. Am uitat sa mentionez ca iubita a fost racita in decembrie de mai multe ori.
0
21-01-2009, ora 22:31
eu_mik
Nu este medic/terapeut
eu_mik
nu stiu dak ti'a raspuns cineva...da si eu am avut aceeasi pb...doar k eu eram :( in fine nu conteaza ce sa intamplat...nu stiu dak ai rezolvat da e posbil sa fie.pt siguranta voastra pune'o sa faca un test.(mai sigur 2) si in caz de ceva luati amandoi o decizie...da mai ales tu ai grija de ea...va pup sper sa dai un msg sa zici ce'ai facut
0
22-01-2009, ora 04:17
bogdan_222
Nu este medic/terapeut
bogdan_222
alarma falsa. a fost doar o intarziere.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul