un medic endocrinolog va rog!

07-03-2008
pirina
Nu este medic/terapeut
pirina
Intimplator am fost la endocrinolog pentru o problema legata de noduli la sini si mi-a descoperit ca nu stau bine nici cu tiroida. Am facut analize care mi-au iesit in parametri in afara de Anti tg care avea valoarea de 3 ori mai mare decit maximul. Mi s-a spus ca functia tiroidei este normala insa ca am dezvoltat tiroidita autoimuna. Mi-a prescris eutyrox 50 timp de 5 zile pe saptamina si orgametril. Dupa aprox 1 luna m-am simtit foarte rau si am renuntat la tratament fara sfatul medicului caci era in perioada sarbatorilor si nu era de gasit nicaieri (oricum venea la cabinetul particular 3 ore la 2 saptamini).nNu stiu ce sa fac, oare a fost pus corect diagnosticul, tinind cont ca la acea data am trecut printr-o perioada foarte stresanta si eram la 9 luni dupa nastere, e posibil sa fi crescut anticorpii antitiroglobulina din aceste 2 motive? Ce as putea face in continuare? Prezint si alte simptome care ar putea duce la acest rezultat: oboseala, calciie crapate, piele uscata si ingrosata la genunchi, miini amortite noaptea, noduli benigni la sini, magneziul scazut, calciul total la limita inferioara insa calciul ionic mult scazut?Termografia este mai eficienta decit echografia? Multumesc anticipat in speranta ca un medic endocrinolog va avea timp sa-mi raspunda si mie si sa ma indrume oarecum.
1 comentarii
0
09-03-2008, ora 00:00
pirina
Nu este medic/terapeut
pirina
Multumesc pentru raspuns, am tinut deja citeva luni tratament cu produse de la Forever, sunt bune, nimic de spus si cred in miracolul vindecarii cu plante dar in cazul acesta nu se vad rezultate de aceea apelez si la tratament alopat si doream oarecum un sfat de la un medic endocrinolog!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.