Un penis subtire?

30-12-2013
Robert1015
Nu este medic/terapeut
Robert1015
Buna... Dupa aproximativ o luna petrecuta pe acest forum am decis sa'mi spun si eu problema...
Am 17 ani sicred ca am un penis subtire... Lungimea acestuia este relativ buna 14cm dar in grosime are doar 8cm...
Nu stiu daca asta ar fi marea problema, desi este si aceasta o problema...
In stare de repaus penisul meu are aproximativ 4cm lungime si doar 3cm in grosime.
Sper sa ma puteti ajuta... Va multumesc
16 comentarii
0
04-01-2014, ora 11:09
Frasia
Nu este medic/terapeut
Frasia
grosime are doar 8cm?
0
05-01-2014, ora 14:48
Robert1015
Nu este medic/terapeut
Robert1015
Dap doar 8cm in grosime. si aproape 14 in lungime. Grosimea ma streseaza foarte mult si imi pierd increderea de sine...
0
05-01-2014, ora 18:57
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
ROBERT lai folosit vreodata? sa stii ca o femeie poate fi satisfacuta si cu un centimetru, daca stii cum sa o faci. Cel mai indicat este sa nu mai vizionezi filmele pt adulti si daca tot o faci invata din ele cum se satisface o femeie si nu te limita la a crede ca daca ea are 40cm o sa satisfaci pe toata lumea.
Daca ai urmarit vreodata o emisiune pe ANIMAL PLANET o sa vezi ca animalele care o au mare termina repede imperecherea asta va trebui sa te puna pe ganduri.
0
07-01-2014, ora 13:05
Frasia
Nu este medic/terapeut
Frasia
Robert 1015...pe o rigla de calcul vei vedea ce inseamna 8 cm.ori te distreaza ce ai postat ori nu ai habar ce inseamna 1 cm. VERIFICA apoi posteaza, nu ABERA...
0
07-01-2014, ora 14:07
Robert1015
Nu este medic/terapeut
Robert1015
Frasia stii sa masori un penis in circumferinta ?
Daca nu atunci nu mai posta comentarii inutile
Un penis normal are in jur de 12-13 cm grosime...
Cand am spus grosime m'am referit la circumferinta acestuia
0
08-01-2014, ora 12:17
Robert1015
Nu este medic/terapeut
Robert1015
MARTON ai putina dreptate... dar totusi este parca prea subtire... si parca incep sa am o fobie din chestia asta... Adica de la 8 cm grosime pana la 12 sunt 4cm. care in circumferinta... conteaza...
0
08-01-2014, ora 15:32
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Penisul este in totalitate un muschi si la fel ca orice muschi el se poate dezvolta, lucra si mari.
0
12-01-2014, ora 22:32
Robert1015
Nu este medic/terapeut
Robert1015
Sa se mai mareasca? Poi cum ca deja am 17ani... nu mai e mult pana la sfarsitul cresterii...
0
12-01-2014, ora 23:39
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Ai citit mesajul de pe privat?
nai vazut si bicepsi mariti si dupa 20 de ani?pe privat tiam scris cum functioneaza aparatele de marit penisuri.
0
22-01-2014, ora 12:23
Robert1015
Nu este medic/terapeut
Robert1015
Multumesc mult pentru sfat !!!
Scuze pentru intarziere !
0
09-02-2014, ora 00:12
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Roberte frate habar nu ai de masuratori si despre ce vorbesti crede-ma ca daca ar fi asa cum zici tu cu grosimea ai fi bagat in cartea recordurilor esti pe afara de chestiile aste frate pe bune mai documenteaza-te si tu. Poti sa vezi si pe un site de oferte cam ce grosimi sunt la oferta si ori faci misto ori habar nai de masuratori (mai credibil a doua varianta).
0
09-02-2014, ora 00:15
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Martoane mai las- moale cu 1 centimetru ala o fi valabil la sobolanca probabil asta dar nu la femeie.
0
24-04-2014, ora 04:10
Dr. Klara Bancila
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Bucuresti
Dr. Klara Bancila
procedura de augmentare- ingrosare peniana este indicata pentru astfel de situatii; vezi chirurgia organelor genitale la orice clinica de chirurgie plastica; procedura e relativ simpla, cu anestezie locala si cu satisfactii imediate.
0
07-05-2014, ora 15:07
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Vad ca se confunda cresterea tesutului osos cu cresterea masei musculare.
0
01-01-2015, ora 08:18
Andrei2333
Nu este medic/terapeut
Andrei2333
Buna.am decis sa spun problema mea dupa mult timp de cautari ale raspunsului pe care il caut. Am un penis mic sau este doar in capul meu. si sper sa spun unor oameni care ma pot ajuta nu lua peste picior. Am 19 ani jumate si un penis de 17.5 cm lumgime si 12-12.5 circumferinta. Imi dau seama ca altii au probleme mai mari in aceasta privinta dar pe mine ma apasa ingrozitor. Problema mea principala este grosimea. Si as vrea sa stiu daca pastilele existente pe piata au vreun rezultat. Banii nu sunt o problema
0
07-02-2015, ora 20:44
pablomioson
Nu este medic/terapeut
pablomioson
Fii fara grija, este chiar foarte normala...
Lungimea se masoara incepand de la osul pubian, prin apasare pe el.
Marimi mai mari ale penisului sunt neplacute pentru femei, doar unele suporta bine.
Penisul se foloseste cam pe partea dispre intrare, deoarece acolo vaginul are sensibilitate mai mare (pe acolo este si punctu G). In rest este cam insensibil si oarecum nefolositor pentru excitatie.
Chiar si asa, poti atinge uneori si capatul vaginului, unde este cervixul, care este si el sensibil. Dar nu trebuie insistat mult acolo.

Nu apela la pastile cand nu ai nevoie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mărirea penisului - care metode funcționează, conform studiilor?
  • E penisul meu prea mic? Ce înseamnă un penis ok?
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •