un psiholog bun in Bucuresti!? | Forumul Medical ROmedic

un psiholog bun in Bucuresti!?

07-04-2008
maria123
Nu este medic/terapeut
maria123
buna!sunt noua pe forum, insa am vazut ca as putea sa fiu ajutata si sper sa gasesc rezolvarea aici.va rog sa imi recomandati un doctor psiholog.pentru ca sufar de anxietate, atacuri de panica.si inca vreo cateva probleme de genul asta si incerc sa le rezolv pentru ca nu mai suport.
aaa..si daca imi puteti spune aproximativ cat costa o sedinta.
multumesc
24 comentarii
0
07-04-2008, ora 00:00
done
Nu este medic/terapeut
done
Psihologul Ulete de la Centrul de Diagnostic si Tratament Victor Babes mi s-a parut a fi destul de bun. Dupa 6 sedinte la dansul starea mea s-a imbunatatit, dar, ulterior, dupa cca 2 luni, s-a deteriorat din nou. Stiam ca sunt necesare mult mai multe sedinte, dar problema este ca o sedinta costa 100 RONI!
0
14-04-2008, ora 00:00
ligia9999
Nu este medic/terapeut
ligia9999
buna!psihologi f buni sunt la puls..eu acolo ma duc -*



(*modificat de admin)
0
18-05-2012, ora 17:22
heragam
Nu este medic/terapeut
heragam
Buna! Pot sa va recomand un psihoterapeut foarte bun! Eu am fost la dansa in terapie in urma cu 2 ani si m-a ajutat foarte mult!!! Acum sunt bine, slava Domnului! Cred ca numarul de telefon este inca valabil, caci l-am vazut si pe site.
-*


(*modificat de admin)
0
20-05-2012, ora 14:21
eliza001
Nu este medic/terapeut
eliza001
eu am o prietena care merge la cineva la spitalul Matei Bals si e foarte multumita. nu stiu cit costa ca nu am intrebat-o.
0
21-05-2012, ora 12:07
Clariss
Nu este medic/terapeut
Clariss
Buna Maria,

Poti intra pe topexperti.ro pentru a discuta live cu un psiholog. Consilierea psihologica online se desfasoara chiar de la tine de acasa, nu iti mai irosesti timpul cu drumul la psiholog si costurile sunt reduse (de la 25 ron pt 25 min de discutii). Iti incarci contul cu cate minute vrei si vorbesti atat cat vrei. Consilierea psihologica online este oarecum la fel ca cea din cabinet, psihologul vine cu aceeasi experienta, cu aceleasi cunostinte cu care vine si in cabinet. Sper sa iti fie de ajutor?
0
24-05-2012, ora 16:06
adrian79
Nu este medic/terapeut
adrian79
dna. mihaela danaila de la clinica oana nicolau clinicaoananicolau.ro. am fost la 3 psihologi pana sa o gasesc pe dansa si sunt f multumit de "tratament". numai bine!
0
24-05-2012, ora 17:43
psihoterapeut laurentiu dobrota
Nu este medic/terapeut
psihoterapeut laurentiu dobrota
Buna!Daca ai nevoie de un psiholog poti sa ma contactezi dupa amiaza dupa ora 17:00 -*.Cabinetul este in spatele Ateneului Roman.


(*modificat de admin)
0
27-05-2012, ora 13:31
deea74
Nu este medic/terapeut
deea74
Din PROPRIE experienta iti recomand Clinica Oana Nicolau!!! Am fost la 2 psihoterapeuti care m-au ajutat ENORM, Dzeu sa ii binecuvanteze!!!! Clinica e superba, intr-o casa din Panduri, ai impresia ca mergi sa discuti cu cineva si sa te descarci, nu ca mergi la spital... Ti-o recomand cu mult drag si multa putere iti doresc!!! :*
0
31-05-2012, ora 14:27
florex
Nu este medic/terapeut
florex
Va recomand cu multa caldura pe psih. Alina Blagoi, in Sectorul 6, cred ca se potriveste foarte bine pentru problemele pe care le-ai expus. O gasiti pe psiholog-recrutare.ro.
Mult noroc si curaj.
P.S. Pretul este de 80 lei pe sedinta care tine intre 1 - 2 si chiar 3 ore.
0
19-06-2012, ora 22:58
miha33
Nu este medic/terapeut
miha33
si eu tot clinica oana nicolau va recomand!! m-a ajutt f mult in problemele cu sotuls i mi-a dat puterea necesara sa o iau de la capat! acum sunt mai fericita decat am fost vreodata cu un barbat care ma iubeste! mergi cu incredere, o sa gasesti niste medici f profi!
0
08-10-2012, ora 13:56
loreley_ana
Nu este medic/terapeut
loreley_ana
Buna ziua!

Eu recomand Centru Psihart Bucuresti, este acolo o psiholoaga tare buna, m-a ajutat mult - Tache Andrada -*!!!



(*modificat de admin)
0
10-10-2012, ora 15:29
deea74
Nu este medic/terapeut
deea74
Din proprie experienta, v-o recomand pe dna Oana Nicolau de la clinica cu acelasi nume!!! M-a ajutat enorm de mult in ultimele cateva saptamani, dupa un eveniment neplacut..
0
27-07-2013, ora 13:33
uizi
Nu este medic/terapeut
uizi
Alegerea este a ta si sunt multe site-uri care prezinta psihologi. Eu personal am gasit ce am avut nevoie pe top-psihologi.ro
Iti urez succes.
0
09-10-2013, ora 21:20
Maria Albu
Nu este medic/terapeut
Maria Albu
Buna Maria,

Am fost la doamna Comisel Mihaela este foarte blanda, mai nou am auzit ca ofera si consultatii online direct pe Internet pe siteul: --------------*

Te rog sa revii cu detalii cum a fost daca beneficiezi de consultatie online

Numai bine

(*modificat de admin)
0
03-01-2014, ora 15:25
IoanaBahnar
Nu este medic/terapeut
IoanaBahnar
Eu am fost la psihologul Ionela Buroaga, care m-a ajutat sa rezolv niste probleme de anxietate! Am recomandat-o si unei prietene si a fost si ea multumita.
0
11-06-2014, ora 22:09
marinaz
Nu este medic/terapeut
marinaz
Eu am o prietena care merge la psihologul Bogdana Bursuc. A ajutat-o foarte mult.
0
18-06-2014, ora 19:06
Psiholog Ana Cristina Badita
Psihologie, Sibiu
Psiholog Ana Cristina Badita
Raluca Răpan. Este o psihologa tanara, dar stilul ei cald, capacitatea de a asculta si de a empatiza, lipsa de prejudecati si pregatirea ei ma determina sa o recomand. O cunosc personal si stiu de ce este capabila.

Ana Badita
0
09-07-2014, ora 19:51
mihaelamusic
Nu este medic/terapeut
mihaelamusic
Buna ziua,
ma numesc Mihaela si sunt o fosta pacienta a doamnei psihoterapeut Iuliana Iordache, pe care as vrea s-o recomand cu toata inima si careia ii multumesc ca m-a ajutat sa-mi schimb viata !
Aveam 28 de ani cand au inceput episoadele de depresie...incepusem sa am o parere foarte proasta despre mine si despre viata mea in general, despre tot ce facusem pana atunci...o stima de sine foarte scazuta, fara sa am vreun motiv real si imi faceam tot felul de ganduri negre, imi imaginam tot felul de scenarii sumbre si credeam ca nu mai am nici o sansa la o viata fericita si armonioasa! Nu am stiut ce mi se intampla, nu credeam ca am depresie pentru ca nu o experimentasem pana atunci, insa pe la 30 de ani incepusem deja sa-mi doresc moartea ; am fost aproape de pragul unei sinucideri, chiar de doua ori, nu dormeam noaptea, plangeam mai tot timpul si aveam sufletul incarcat si apasat de durere ! Am fost si la biserica, unde pot sa spun ca mi-am gasit alinarea pentru o perioada insa episoadele depresive reveneau rapid si simteam ca nu o mai pot duce asa mai departe !
Am cautat sa citesc despre ce mi se intampla si imi amintesc cum am gasit si am citit apoi cu disperare dar si cu speranta, randurile de pe siteul psiho-analiza a dnei Iordache Iuliana, povesti adevarate ale unor oameni care au trecut prin ce traiam eu la vremea aceea si care se regasisera ! Am sunat-o si mi-am programat o intalnire la cabinetul dansei, unde am cunoscut un om minunat, dedicat 100 % meseriei, nici acum nu-mi dau seama cum reuseste sa tina minte fiecare aspect si toate detaliile povestii unui pacient..vreau sa spun ca am gasit in dansa un prieten si un ajutor de nadejde care mi-a redat increderea in mine, in viata si m-a ajutat sa devin cea mai buna varianta a mea, cea care sunt astazi ! Sunt bine, sunt un om echilibrat si fericit si ii voi ramane vesnic recunoscatoare pentru ajutorul dat ! Mi-ar placea sa cred, ca daca va aflati intr-o situatie dificila si cititi aceste randuri, ma veti crede cand va spun ca totul va fi bine :)), aveti putina rabdare si credinta ! Doamne ajuta !
0
25-07-2014, ora 14:07
Psiholog Gabriel Pîrvan
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Gabriel Pîrvan
Buna ziua,

Ma bucur pentru ca aveti deschidere fata de mersul la psiholog si nu tineti cont de prejudecatile sociale raportate la acest demers.
Felicitari tuturor!
Toate cele bune!
0
18-08-2014, ora 20:28
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Multi ar veni la psiholog si ar trece de orice prejudecata sociala. Problema e ca sedintele la psiholog nu sunt subventionate de Casa de Asigurari de Sanatate.
Ar trebui sa faceti ceva mai mult si sa rezolvati aceasta problema.
0
25-05-2017, ora 21:31
Psiholog Andreea Chifu
Psihologie, Bucuresti, lg.pta.Constitutiei
Psiholog Andreea Chifu
Exista totusi multi buni psihologi ce nu vor sa aiba clientii si mai stresati din cauza costurilor de terapie si ofera si cu 70-80 sedintele de psihoterapie sau au chiar promotii speciale in anumite perioade. Merita sa va documentati. Oamenii dau mai multi bani pe suc si tigari decat pe a-si imbunatati calitatea vietii.

E bine sa avem o perspectiva echilibrata in aceste lucruri.
0
26-09-2017, ora 14:22
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
As spune ca e nu chiar atat de semnificativ daca o sesiune de psihoterapie e 70 sau 140, 150, 170, 200 lei.
E important ce rezulta in urma intalnirilor.
Pentru a acorda o valoare psihoterapie, poate te ajuta sa-ti imaginezi cum ar fi viata fara o parte semnificativa a obstacolelor tale.
Cat 'te costa' ele de fapt in fiecare saptamana? Mai mult sau mai putin decat costa sesiunile de psihoterapie?

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata
0
09-03-2021, ora 14:46
Ana P
Nu este medic/terapeut
Ana P
Buna ziua, in momentul in care eu si fiica mea am avut nevoie de ajutor am apelat la Dl Teodor Vasile. Dansul are cabinetul in București, in sectorul 1. Eu am avut atacuri de panica, anxietate si ulterior m-am confruntat cu o depresie din care nu mai stiam cum sa ies. Fiica mea avea si ea probleme de natura sentimentala si nu mai stiam cum sa o ajut nici pe ea. Am căutat pe internet, am încercat sa intreb si in jurul meu si asa am aflat de domnul psiholog Teodor Vasile. Eu il recomand cu toată încrederea. Este un psiholog bun, care te va asculta cu răbdare si te va ajuta in rezolvarea problemelor tale. Cel putin, la mine asa a fost si a funcționat. Bineinteles si cu răbdare din partea mea. Cred ca trebuie mai intai, sa ai încredere si lucrurile se vor soluționa. Mult succes!
0
08-11-2021, ora 18:56
Therapy Sessions by Psihoterapeut Zsolt Orban
Identitate neconfirmată
Therapy Sessions by Psihoterapeut Zsolt Orban
Buna seara,

Terapia cognitivă conține o serie de tehnici prin care se urmărește modificarea pattern-urilor de gândire catastrofală și a credințelor în baza cărora îngrijorările sunt utile în menținerea stării de bine.

Tehnicile terapiei comportamentale includ exerciții de relaxare, stabilirea unui orar pentru îngrijorare, dar și planificarea și implicarea în activități cu funcții de recompensă, și o serie de expuneri controlate la gândurile și situațiile care erau evitate. Obiectivul acestor expuneri este de a ajuta persoana să învețe că rezultatele negative nu sunt corelate cu îngrijorările și că prin expunere anxietate se reduce în timp.

--------------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul