Un raspuns URGENT la adresa de mail

21-02-2009
marinescucristian
Nu este medic/terapeut
marinescucristian
Va rog frumos sa ma contactati si pe mine urgent la adresa de mail - si sa imi raspundeti,
- Pe 20.02.2009 am facut un RMN al doilea cu si un al 2 lea pronostic vis-a-vis de santatea mea.Am 23 de ani si sunt student si am fost depistat acum 4 ani cu hernie de disc si am facut tratament prin infiltratii si multa gimnastica, dar acum cateva luni am avut dureri de plangeam de la ele si am luat calmante si multe ore de somn ca sa nu mai simt durerea.Atunci am fost depistat cu discopatie lombara, Incepe hernie de disc L4-L5 durere pe picior stang pana la genunchi.
- In urma durerilor am zis sa ma fac un RMN si am facut acum cateva zile pe (20.02.2009) si ceea ce scrie pe raport medical este mai jos:

- Stergerea lordozei lombare pe achizitiile in plan sagital.
- Minime deshidratari discale L3-L4 si L4-L5
- Debord discal circumferential L4-L5 asociind fipertrifie de mici artuculatii intervertebrale la acelasi nivel cu mici osteofite anterioare, cu reducerea dimensiunilor neuroforaminale bilateral si contact radicular disco-osteofitic intraforaminal L4 bilateral (stanga>dreapta)
- Cordon medular din campul de examinare cu morfologie si semnal RM in limite normale.

Va multumesc tuturor daca ma puteti ajuta cu un raspuns pe mail.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.