un sfat!

27-12-2011
MsRight
Nu este medic/terapeut
MsRight
Buna, am 16 ani si in legatura cu problema meaa am urmatoare simptome(mentionez ca port ochelari, deoarece am miopie medie dar am fost la control oftalmologic inainte de asta). durerea de cap se accentueaza si nu prea raspunde la tratamentul medicamentos cu calmante usoare;
am aproape zilnic senzatii de voma;
durerile de cap ajung la junghiuri puternice in zona tamplelor, ajungand in zona nasului cumva intre ochi cu senzatie de voma
pleoapele par umflate si ma dor mai ales daca misc ochii sau ii rotesc, au aparut probleme de memorie, uitand anumite chestii, nu prea ma mai pot concentra..si chiar nu am pofta de mancare. Imi vine doar sa zac si brusc ma dor oasele de la picioare (asta am pus pe seama cresterii).
1 comentarii
0
27-12-2011, ora 18:04
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Este posibil sa ai o sinuzita.
Mergi la ORL pentru un consult si sa faci un exudat nazal cu antibiograma.
Antibiograma trebuie sa o ceri ca sa stii la ce antibiotic este sensibila bacteria gasita, altfel risti sa te tratezi cu un antibiotic la care sa fie rezistenta si faci tratamentul degeaba.
Tensiunea intraoculara ti-a masurat-o la oftalmologie?
Vezi si ce alte sfaturi mai primesti, poate ar trebui sa vezi cum stai si cu tensiunea.
Eventual, mergi la ORL si vezi ce spune doctorul si unde te indruma sa mai mergi.
Vezi sa nu fie ceva vascular, asa ca ar fi bine sa te vada si un chirurg vascular.
Mergi chiar in urgenta, daca te simti rau sau daca chiar o sa vomiti.
Poate totusi, este doar o sinuzita si scapi cu cateva pastile.
Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.