Un sfat... negii

03-04-2009
florentina
Nu este medic/terapeut
florentina
va rog ajutati-ma cu unsfat ceva si pe mine - subiectul " negii" - va rog tare mult
multumesc
15 comentarii
0
05-04-2009, ora 21:50
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu stiu la ce se refera acest subiect!
0
09-06-2009, ora 20:23
vasyle
Nu este medic/terapeut
vasyle
astept si eu un raspuns vam trimis mde mai multe ori nu prea pricep eu pe calculator dar ajutatima si pe mine sant maria din sighisoara am mers la dermatolog pentru ca imi aparea niste blande mici ca cand te urzici si pe urma se faceau foarte mari si ma mancau si imi dadea o stare de agitatie inainte de toate astea am fost luat mai multe feluri de antibiotice deodata si mam intoxicat dar tot asa au aparut numai ca acum nu mai e pe tot corpul acum apar numai in diferite zone nu au un loc anume si mi sa dat telfast sau xizal imi trece dar pe urma iar apar am facut analize din care leucocitele sant foarte mari 19000 si la urina nu e bine am facut ecografe si la ficat si la genecologie si nu este nimic si nimeni nu stie ce am se poate ca din cauza la blandele alea urticarea aia sa am asa analize proaste va rog raspundetimi si mie domnule doctor.
0
14-06-2009, ora 09:24
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ar trebui sa mergeti pana la Cluj, la Clinica Dermatologica pentru un examen mai amanuntit!
0
15-06-2009, ora 02:32
vasyle
Nu este medic/terapeut
vasyle
va multumesc pentru raspuns dar nu stiu daca am fost destul de clara leucocitele sant 19, 70 si la urina mia iesit proteine +0, 06 ce credeti ca ar fi spunetimi daca trebe sa merg la cluj inseamna ca e ceva grav va multumesc si daca ma puteti ajuta inca odata sa mentionez ca am 34 de ani si 2 copii si sot binenteles va multumesc incaodata.
0
15-06-2009, ora 03:00
vasyle
Nu este medic/terapeut
vasyle
trebe sa mai adaug ceva eu nu mi pot lua nici un fel de medicamente de cand mam intoxicat daca iau dupa o jumatate de ora imi apare aceleasi blande mult mai pronuntate si mi se face rau nu stiu daca de la orce medicament.dr midorin42.
0
18-06-2009, ora 21:14
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Boala dvs este serioasa si trebuie sa fiti investigata intr-o clinica de specialitate. Mergeti la Cluj!
0
23-06-2009, ora 12:05
vasyle
Nu este medic/terapeut
vasyle
Buna va multumesc pentru raspuns dar sint din
Sighisoara undeva mai aproape nas putea si ce boala ar putea sau ce boala credeti Dv ca ar fi va multumesc din suflet si astept raspunsu dv va spun ca capul ma doare tare si asta e cea mai tare si frecventa durere va multumesc inca odata.
0
23-06-2009, ora 12:05
vasyle
Nu este medic/terapeut
vasyle
Buna va multumesc pentru raspuns dar sint din
Sighisoara undeva mai aproape nas putea si ce boala ar putea sau ce boala credeti Dv ca ar fi va multumesc din suflet si astept raspunsu dv va spun ca capul ma doare tare si asta e cea mai tare si frecventa durere va multumesc inca odata.
0
23-06-2009, ora 12:08
vasyle
Nu este medic/terapeut
vasyle
si ce clinca de specialitate ca nu am inteles multumesc.
0
24-06-2009, ora 21:31
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
La Clinica Dermatologica din Cluj.
0
06-10-2009, ora 21:14
janett
Nu este medic/terapeut
janett
Buna.am si eu o problema, de vreo5ani, am fost la lai multe tratamente dar fara rost.nu a putut sa-mi spuna nici un medic dermatolog de la noi ce problema am.am niste rani pe picior si nu vor sa dispara.m-am dat cu mai multe creme, solutii, dar tot asa e.este cand ma doare, pe picioare nu pot sta mult timp.as multumi din tot sufletul meu daca mi-ati da cateva sfaturi, daca ati putea sa ma ajutati.dar va rog, nu spuneti sa ma duc la dermatologie.va multumesc!janet din oradea
0
03-11-2010, ora 20:55
adrianionut
Nu este medic/terapeut
adrianionut
buna seara ! doresc sa va trimit o poza pentru ca nu as stii cum sa va explic ceea ce mi-a aparut... va rog mult dati-mi o adresa de mail pe care pot trimite ! astept raspuns. va multumesc
0
09-11-2010, ora 17:12
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru janett:
Cum as putea sa va pun eu un diagnostic mai bun decat medicii care v-au consultat?
0
09-11-2010, ora 17:13
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru adrianionut:
Eu nu acord consultatii pe internet !! Dau doar niste sfaturi (daca pot!).
0
24-05-2011, ora 13:46
ivasile
Nu este medic/terapeut
ivasile
Dl Dr Mihalache,

Am surprins un buletin de analize al prietenului meu, nestiind de aceasta..."taina", si anume ca are VDRL pozitiv 4 RU si TPHA pozitiv 182 RU. Ce sa inteleg? el a negat tot, cand l-am intrebat, a zis ca si-a dat identitatea sa, la analizele de laborator pentru a acoperi "rusinea unui prieten". Este oare un sifilis mai vechi. prost tratat? Ce parere aveti? V-as multumi mult pentru un sfat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Papiloamele sau negii trebuie extirpaţi? - atitudinea corectă
  • Tratamentul corect al negilor și papiloamelor
  •