un sfat va rog

24-01-2013
suceava25
Nu este medic/terapeut
suceava25
buna ziua..am si eu niste intrebari..mama mea a fost operata acu 6ani de cancer la san a urmat chimioterapie si radioterapie, a mers periodic la control.peste catva ani a inceput sa o doara coloana, a facut rmn si a zis k are niste inele deplasate iar de la spital i-a facut calciu seric si ionic si a zis k nu are treaba la oase, s-a mutat la alt spital in urma cu cateva luni, iar in urma unui compiuter tomograf a fost diagnosticata cu leziuni la nivelul coloanei si a bazinului si cu noduli de 3-4mm la plamani si unul mic la ficat care se zice k a putut fi in urma chimioterapiei de la san..valorile ta tgo si tgp au scazut de atunci...una din ele ajunge la normal si a fost peste 150...facand perfuzia cu zometa i-a afecat mai tare mersul, merge incet doar ajutata.i-a scazut hemoglobina si trombocitele si mi-a zis de la spital sa faca dexametazona intravenos 6 zile dar au urcat foarte putin trombocitele sunt 40, , , , in schimb au urcat leucocitele si monocitele care erau inainte bune, , , , , imi putet da si mie un safat va rog?????????????
1 comentarii
0
28-01-2013, ora 13:03
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
din pacate nu poate fi dat niciun sfat pur si simplu pe internet. ai nevoie de un consult medical, eventual unul oncologic.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.