un sfat va rog despre sarcina nedorita imediat dupa avort!?

27-06-2008
adela19
Nu este medic/terapeut
adela19
am avut un avort dorit in urma cu 21 de zile.. acu.. dupa 19 zile am avut contact cu parteneru'.. acu' imi simt din nou sanii maritzi.. s'a spart prezervativul el s'a terminat afara.. dar imi este frica.. intrebarea mea este daca sangerarea continuua.. este posibil sa fiu insarcinata? Testu de sarcina imi arata ca sunt.. dar' din cate am intzeles 8 saptamani dupa avort este o mare posibilitatae k testu sa fie eronat din cauza avortului.. testu l'am facut a 4'a zi dupa contact si mi'a iesit pozitiv... va rog ajutatzi'ma sa ma calmez sau nuh..? dak dupa contactu sexual sangerarea mea nu s'a oprit.. nu e o sangerare propriuzisa.. e o scurgere de sange mai negricios.. !!! AJUTORRR
2 comentarii
0
28-06-2008, ora 00:00
vera vladut
Nu este medic/terapeut
vera vladut
Trebuia sa stai 6 sapt fara contact sexual. Doctorul nu ti-a zis? C-am repede te-ai grabit la contact.
Nu iti dai seama ca inauntru este o rana care trebuie sa se vindece?
Ce Dumnezeu, fi si tu mai atenta cu tine, lasa-l pe el ca barbatii nu stiu ce inseamna sa te chiureteze.
0
09-03-2014, ora 20:51
adrian dumitru
Nu este medic/terapeut
adrian dumitru
Buna in cea de a 26 zi dupa avort am avut un contact cu prezervativ care s a rupt si am ejaculat in vagin' am facut spalaturi partenerei si am introdus o folie contraceptiva credeti ca e posibil sa fi ramas insarcinata? Ms
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul