un tratament bun pentru acnee

29-05-2009
utilizator_43723
Nu este medic/terapeut
utilizator_43723
am fost la dermatolog acum ceva timp si mi-a dat o reteta.. skinoren, zynerit si berocca.. o vitamina dizolvata intr-un pahar cu apa pe zi..asta vad ca a fost suficient sa scap in proportie de 90% de acneea dupa fata si dupa spate cam 60% cu acneea dupa spate aveam probleme de 3 ani..nu disparea mai deloc..parca nu era corect sa scap de ea definitiv in astea 8-9 zile in care am folosit acest tratament..cu zynerit dadeam pe toata fata si pe partea de sus a spatelui, medicul a spus doar pe acnee dar eu eram cam plin:) iar cu skinoren la fel doar seara.. imi lua putin foc fata:D. eu zic sa incercati.. dar mergeti la medic sa nu aveti alergie la ele..pentru mine vad ca au fost bune pana acum e posibil sa mai apara nu stiu..dar le tratez in continuare nu au trecut decat 8-9 zile chiar f putin, in primele 3 zile se vedeau rezultate aveam pielea f fina..eu am un ten gras..sau aveam ca acum e uscat.nu au fost decat 1 milion de lei vechi toate 3..ei dar skinorenul se termina cam repde :)
5 comentarii
0
29-05-2009, ora 11:32
utilizator_43723
Nu este medic/terapeut
utilizator_43723
cu zynerit dadeam dimineata..nu am spus mai sus..
0
13-11-2009, ora 23:18
bubu181
Nu este medic/terapeut
bubu181
si ti-au trecut si cele de pe spate:-/ si eu am f multe pe spate si nu stiu cum sa ma scap de ele:)
zynerit folosesc, dar doar pe fatza.
0
28-11-2009, ora 17:37
utilizator_43723
Nu este medic/terapeut
utilizator_43723
de atunci nu am mai luat alt tratament, mi-a mai ramas putin zynerit dar ma mai dau rar..pai pe spate mi-au trecut majoritatea..acum am doar semne..vor disparea si alea nu aveam ce face si le rupeam:), cosurile s-au dus.. acum am observat ca imi trec singure pentru ca nu a fost ceva grav...apa si sapun, nimic mai mult...dar de la sapun fac riduri cica:))
0
29-11-2009, ora 17:22
bubu181
Nu este medic/terapeut
bubu181
:)) si eu le-am rupt pe cele de pe spate si mi-au ramas semne. Inca nu am incercat sa folosesc zynerit pe spate, doar pe fatza, dar o sa incerc si pe spate:D.. si sper sa ma scap de ele ca sunt groaznice :(. Ms:D
0
18-03-2010, ora 02:07
yvone
Nu este medic/terapeut
yvone
impotriva pistruilor imi poate spune cineva ce se poate face? Am multi pe fata si ma apuca groaza ca vine primavara si imi ies si mai multi. V amultumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Tratamentul modern al acneei - soluții eficiente
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  •