Unde pot sa gasesc in tara PLEXION, pt tratamentul acneei??

05-11-2008
anca_magurean
Nu este medic/terapeut
anca_magurean
Cine ma poate ajuta sa-mi procur PLEXION ? este un medicament produs in Canada, comercializat si in SUA, dar care nu se gaseste la farmaciile de la noi din tara. l-am folosit acum 2 ani in tratamentul acneei si pt mine a avut efecte miraculoase, problema e ca nu mai am de unde sa-l procur(inclusiv din SUA mi-i l-a trimis cineva, dar nu a ajuns pachetul). de aproximativ 2 luni am din nou probleme cu acneea si sunt disperata sa pot folosi din nou acest medicament. va rog sa ma ajutati cu informatii, daca stie cineva ceva in legatura cu el. va multumesc.
2 comentarii
0
16-11-2008, ora 21:54
alf66
Nu este medic/terapeut
alf66
pentru tratamentul DEFINITIV al acneei informaza-te despre tratamentele Julitte Armand, vei gasi toate datele necesare pe site-ul lor;
Tot acolo gasesti si date de contact din toata tara.
Din ce oras esti?
0
17-11-2008, ora 19:42
anca_magurean
Nu este medic/terapeut
anca_magurean
Sunt din cluj. Chiar m-ar interesa un astfel de tratament. O sa ma interesez si pe site, ce as putea gasi. Nu am avut probleme timp de 2 ani, dar din cauza aparitiei unui chist ovarian m-am dereglat hormonal si una dintre consecinte este reaparitia acneei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Tratamentul modern al acneei - soluții eficiente
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  •