unghie incarnata

14-05-2018
anamaria95gl
Nu este medic/terapeut
anamaria95gl
buna ziua.
acum 5 ani am fost operata la picior, la degetul mare din cauza unei unghii incarnate.
totul a fost ok pana cand acum vreo 2 saptamani mi s-a prins iarasi un colt pe care a trebuit sa il tai ridicand unghia cu ceva pentru a o taie bine dar s-a dovedit ca acel colt era lipit in carne si a produs o rana cand l-am taiat.
desi o spal cu apa oxigenata, fac bai cu betadina si il tin bandajat continua sa curga o substanta incolora (nu sange, nu galbui) si nu se prinde deloc.
ce pot folosi pentru a grabi vindecarea?
1 comentarii
0
15-05-2018, ora 07:57
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
buna ziua,
folositi doar dezinfectant si mergeti la medic. ptr cicatrizare puteti folosi cicaplast. Dar e bine sa va vada un medic.
o zi buna,
dr Claudia Artenie
Adaugă un comentariu / răspuns

Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre:

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.