unghie incarnata la degetul mare de la piciorul drept

03-02-2014
GeorgeTatar
Nu este medic/terapeut
GeorgeTatar
Domnule Doctor, am o problema. Pana sambata am avut unghie incarnata la degetul mare de la piciorul drept. Avem o cunostiinta de familie care lucreaza la Medicina la domiciliu si ea mi-a scos unghia din carne. Durerea nu e la fel de mare ca atunci cand am avut unghia in carne. Acum pot apasa pe zona aia dar totusi inca mai doare putin. Cea care mi-a scos unghia din carne mi-a dat crema Menalind Professinal +oxid de zinc. Intrebarea mea este daca e normal sa ma mai doara? Presupun ca am rana acolo. Am 15 ani. Multumesc.
3 comentarii
0
04-02-2014, ora 15:37
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
SI EU AM AVUT O UNGHIE SCOASA de la mana si pana nu cfreste noua unghie acolova fi o rana care va mai durea cate putin dar asta este in functie de pacient si de cum simti tu durerea, cel mai indicat este sa ai grija sa nu te lovesti in acea zona, si sa verifici frecvent uitandu-te sa nu faci vreo infectie, sau sa stai la frig.
0
04-02-2014, ora 20:39
GeorgeTatar
Nu este medic/terapeut
GeorgeTatar
Nu e infectat, dar inca ma mai doare si mama mea vrea sa mergem la spital. Dar ce poate sa imi faca la spital daca nu am colt in carne. A fost scos. Astept mai multe raspunsuri, de preferat de la un doctor. Multumesc.
0
08-02-2014, ora 20:27
GeorgeTatar
Nu este medic/terapeut
GeorgeTatar
Vad ca nimeni nu mai raspunde.nici chiar domnul doctor nu raspunde. Foarte bun site.ce sa zic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unghiile încarnate - sfaturi și tratament
  •