Unghii incarnate care nu se vindeca

27-03-2016
mihail sebastian
Nu este medic/terapeut
mihail sebastian
Buna ziua, fiul meu are 16 si dupa ce a jucat fotbal de mai multe ori pe un teren sintetic a inceput sa faca unghii incarnate la degetele mari de la picioare. A mers la chirurgie, s-a operat, de mai multe ori fara succes. Apoi a invatat sa isi taie unghia drept si colturile nu se mai incarneaza, insa acum se incarneaza la baza unghiei si puroiaza. A ajuns deja la a-12-a oara cand la un picior cand la celalalt. Exista vreo solutie de vindecare? Smulgerea unghiei ar fi o solutie? Astept pareri, daca se poate de la un chirurg! Multumesc!!
7 comentarii
0
27-03-2016, ora 19:16
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Dati cautare unghie incarcata pe forum. Veti da peste un medic arab care numai asta face. Eu am fost la el. A taiat o fasiuta din unghie si a ars cumva radacina ca sa nu mai creasca. A facut interventii la 3 colturi deodata. Am putut sa merg imediat. E din Bucuresti.

Incaltamintea copilului nu trebuie sa fie mica. Eu am facut acele unghii incarnate de la incaltamintea mica. Mi se umfla piciorul si am fortat.
0
27-03-2016, ora 19:21
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Dr. Akram Salem, Cutismed
0
28-03-2016, ora 12:49
mihail sebastian
Nu este medic/terapeut
mihail sebastian
Multumesc! O sa incercam sa ajungem la dansul!
0
07-10-2017, ora 18:12
Andreyya
Nu este medic/terapeut
Andreyya
Ma confrunt si eu cu unghie incarnata de aproximativ 2 luni, am incercat diferite remedii acasa, ba chiar am fost la doctor si singurul tratament pe care l-am primit a fost sa imi las unghia sa creasca ca dupa aceea sa o tai drept... probabil ca asta voi face dupa ce imi revin dar momentan nu prea pot merge, am degetul inflamat, ma doare, imi amorteste si aveam pana saptamana trecuta si scurgeri de puroi asa ca ma tratez de capul meu, acasa cu Mibazon si antibiotice fara prea mare efect... ce sa fac?
0
08-10-2017, ora 00:29
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mai cititi o data ce am scris.
0
08-10-2017, ora 09:17
Andreyya
Nu este medic/terapeut
Andreyya
Am citit despre domnul Akram, doar ca nu am posibilitatea de a ajunge la dumnealui. Multumesc oricum!
0
23-12-2018, ora 17:04
droz
Nu este medic/terapeut
droz
Va recomand cartea Tratament unghii încarnate de Ed Eart,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unghiile încarnate - sfaturi și tratament
  •