Unghii incarnate (infectate)

28-02-2012
anamaria1086
Nu este medic/terapeut
anamaria1086
Buna ziua, in septembrie 2011 am fost operata la ambele picioare, pentru ca aveam la degetele mari unghii incarnate, nu a fost o operatie grea, usoara as zice 15 minute, dar chiar si dupa operatie mergand la 2 zile la spital pentru schimbarea pansamentelor, recuperarea a fost cam lunga.unghiile nu mi-au cazut, in schimb de la sfarsitul lunii decembrie de anu trecut au inceput sa coaca iar desi am taiat unghia in linie dreapta cum mi-a explicat doctorul si asistenta, acum sunt din nou zic eu in stare urata desi imi fac pansamente cu betadina, locul tot supureaza si nu mai suport psihic sa trec iar prin operatie la ambele degete, prin anestezie, prin taiere prin tot...o doctorita m-a indrumat sa iau baneocin unguent si inainte de aplicarea lui sa spal locul infectat cu alcool iodat.Va rog sa ma indrumati ce sa fac?Ma tem pentru viata mea, si ma tem ca infectia ar putea sa se raspandeasca in corp.Va multumesc
1 comentarii
0
28-02-2012, ora 19:45
anamaria1086
Nu este medic/terapeut
anamaria1086
Va rog sa ma ajutati si sa ma indrumati, nu as mai vrea sa ajung la operatie.Stie cineva vre-un tratament care sa dea roade?As dori sa imi raspunde un domn doctor si sa imi zica care e urmatorul pas pe care ar trebui sa il fac, pentru ca is speriata si ma tem pentru sanatatea mea.Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unghiile încarnate - sfaturi și tratament
  •