Ureche

13-03-2018
cosminalex89
Nu este medic/terapeut
cosminalex89
Buna ziua.am de cateva zile probleme cu urechea drapta.o simt infundata fara durere.am fost la un doctor ORL mi-a desfundat-o insa fara nici un rezultat.a spus ca o sa-mi treaca.a doua zi am fost la alt medic.mi-a dacut audiograma si mi-a spus sa-mi pun alcool boricat.acum astept sa vad.cum ma simt maine.ce ma sfatuiti
2 comentarii
0
13-03-2018, ora 11:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa citesti ce sa scris aici depsre
otita externa
catar tubar ( otita seroasa)
difera tratamentul si nu am inteles ce ai din aceste 2
0
13-03-2018, ora 12:37
Dr. PREDESCU BOGDAN NICOLAE
Alergologie si imunologie clinica, BUCURESTI
Dr. PREDESCU BOGDAN NICOLAE
Buna ziua!
In cadrul unei raceli nas si gat sau o sinuzitae posibil savse fi infundata comunicarea nas-ureche-trompa lui Eustache.
Tratament pt.inceput pt.desfundarea nasului si ac.trompe=10 zile=
-Duo nazal spray nazal 1puf x 3/zi in fi fiecare nara su suflati nasul dupa 15 min dupa ce si-a facut efectul
-Aulin 100 mg 1tbx2/zi, dupa masa.
-Aerius 5 mg 1 tb seara, dupa masa si Dexamed solutie pt.ochi, puneti cate 4 picaturi caldute 2/zi cu vata la intrarea in urŕche cca 2 ore Va rog trimiteti-mi pe email elenalatcan@yahoo.com audiograma dvs.
Sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK