ureche cu probleme ?

02-12-2014
guryta
Nu este medic/terapeut
guryta
am o problema cu urechea stinga imi aduc putin aminte ca in copilarie acum am {43}de ani, mi-am impins un bat in ureche mai tare si m-a durut mult timp apoi nu am mai avut probleme, in 2007 am facut un zbor cu avionul si am simtit cum treptat mi se infunda urechea stinga iar de atunci nu am mai auzit bine cu ea am mers la orl am facut spalaturi tratament nu-mi mai aduc aminte ce si niste picaturi pe care nu le suportam in ureche parca aveam o alergie ce se ducea in spatele urechii in jos era insuportabil si am stat asa fara durere dar cu auz mai putin, acum citeva zile m-am panicat rau detot ce mi sa intimplat :aplecindu-ma dupa ceva jos am simtit cum mi se desfunda dintrodata urechea si parca imi tisnea aer din ea plus faptul ca auzeam continu si tare zbor de avion atunci mi-a venit in gind sa-mi tin nasul cu mina si am impins respiratie si mi sa infundat inapoi urechea, rugamintea mea este daca ma puteti ajuta cu un sfat si cit de grava e problema, mentionez am ceva probleme cu depresia si iau egiloc pt inima, larginina pt ficat recomandate in urma unui consult la medicul de familie. va multumesc
2 comentarii
0
02-12-2014, ora 20:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca este o perforatie de timpan
cnsultul ORL este obligatoriu si este de dorit in clinica ORL..sau cabinet dotat cu Microscop
fisura poate fi mica...sa nu se vada la consult simplu
dar NU e voie de spalaturi auriculare
si picaturi cu alcool care patrund in spatele timpanului si provoaca durere
0
06-12-2014, ora 07:54
guryta
Nu este medic/terapeut
guryta
multumesc frumos pt sfat d-le doctor da intradevar la ultimul consult nu sa vazut nimic mi-au spus ca totul e in regula, asa ca am sa mai fac un consult si la alt cabinet multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.