ureche infundata

13-12-2010
mariana3003
Nu este medic/terapeut
mariana3003
buna ziua din nou!tatal meu are o problema la ureche.dar nu vrea sa mearga la control.i s-a infundat o ureche si a incercat prin metoda cu seringa cu apa si cu ceai de musetel sa o desfunde, dar inainte punand si cateva picaturi de ulei ca sa se moaie.dar nu s-a desfundat si il mai si mananca acolo inauntru si de la atata scobit si cu betisoare de ureche il mai si doare.nu stiu eu cum sa il ajut.am zis sa-i cumpar un sprei de curatat ceara de ureche pana la urma dar as vrea sa stiu si care e parerea dumneavoastra.el are mai de mult problemele astea dar tot timpul a reusit sa-si desfunde urechile dar acum nu stiu de ce nu mai functioneaza toata reaba!va multumesc.o zi buna.
3 comentarii
0
13-12-2010, ora 11:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
numai apa oxigenata poate sa inmoaie bine acel dop si sa.l elimine
daca a reusit sa rupa pielea conductului si il doare.. NU prea aveti cu ce sa.l mai ajutati
o sa faca o otita externa.. si cand o sa.l doara mai tare.. o sa va roage el sa.l duceti la ORL.. si daca cade si pe weekend o sa.l doara si mai mult inca 2 zile in plus
zic sa.l convingeti sa mearga acum la ORL
0
18-01-2011, ora 14:19
j8ker
Nu este medic/terapeut
j8ker
salut.. seara mi-am facut baie pe cap apoi mi-am simtit urechea putin infundata...dimineata am plecat cu masina undeva...si pana seara mi sa infundat nu de tot da imi piune...ce sa fac? :) am pus picaturi...si imi bag vata in ureche...cum se procedeaza
0
18-01-2011, ora 14:54
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
se merge la un consult ORL
trebuie de vazut daca problema este in conductul auditiv ( dop de ceara ) daca e la urechea medie( timpan) sau la urechea interna ( nervul auditiv)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urechi înfundate
  •