Black Friday ROmedic

ureche umflata si dureroasa

16-05-2017
Cristinnne
Nu este medic/terapeut
Cristinnne
in urma cu o luna am avut otita externa la urechea dreapta, si de asemenea o raceala puternica (nas infundat, dureri sinusale, si mi s a si infundat urechea am luat anitibiotic mi a trecut raceala, s a desfundat urechea dar acum
doua zile au reaparut mancarimi insuportabile, si am remarcat pe betisoarlee de urechi ceva vascos galben, si uneori intepaturi, urechea externa s a umflat (nu pot baga nici betisorul inauntru) si ma doare cand o ating.Ce e de facut?
2 comentarii
0
16-05-2017, ora 15:33
Cristinnne
Nu este medic/terapeut
Cristinnne
de asemenea simt inauntru ca si cum as avea mucozitati care "scartaie" atunci cand imi suflu nasul
1
16-05-2017, ora 20:53
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 NU se curata urechea cu betisoare..NIciodata !!!!
pielea din ureche creste, ca sii unghia.. din interior spre exterior
2 acum baniuiesc ca ai 2 probleme separat
Una este Otomicoza... o ciuperca in ureche
doi Catar tubar.. care tine de nas infundat si trompa lui eustache
3 NU se trateaza asa ecva acasamergi maine a ORL
Adaugă un comentariu / răspuns

07-11-2017, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Fitonasal
Răceală, gripă, sinuzită, alergii? Fitonasal 2Act Spray de la Aboca este un produs inovator, care descongestionează rapid și eficient nasul înfundat și iritat, protejând și hidratând mucoasa. Fitonasal 2Act Spray nu conține substanțe vasoconstrictoare, nu creează dependență, nu irită și nu usucă mucoasa nazală. Formula ECO permite administrare frecventă și pentru perioade îndelundate, chiar și în sarcină, alaptare și copiilor de peste 3 ani. Detalii aici
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK