Urechi

26-06-2011
LucianTroanca
Nu este medic/terapeut
LucianTroanca
Buna ziua!
In urma cu 6 luni am zburat cu avionul. Eram putin racit. La aterizare M-au durut foarte tare urechile...dar nu doar tare...incredibil de tare pot sa zic, simteam ca imi explodeaza capul. Dupa aterizare, pentru o preioada de aproximativ 3 saptamani am avut urechile infundate si aveam impresia ca am apa in ele, auzeam niste zgomote, ca un parait. Am fost la doctor, am explicat ce s-a intamplat cu avionul...si mi s-a spus ca am timpanele inflamate foarte tare si ca am avut noroc ca nu mi s-au spart. Mi s-au prescris niste picaturi pentru urechi, prima data otocalm, a doua oara ciplox, si niste pastile xyzal. Aproape nici o schimbare. Acum sunt in voiaj de 3 luni de zile, iar urechile mele inca au probleme. La zgomote puternice, urechile imi paraie. Daca apas pe ureche cu degetul, imi paraie. Mentionez ca nu am dureri de urechi, doar acest disconfort. Am ajuns in India cu vaporul si am mers la medic; respectivul medic mi-a zis ca am ceara in urechi si mi-a dat niste picaturi si pastile...tratament de 5 zile...nici o schimbare. Mai am inca 3 luni de voiaj si nu stiu ce sa fac. Va rog daca aveti idee care ar fi problema sa imi spuneti.
Va multumesc, astept raspuns!
1 comentarii
0
26-06-2011, ora 21:11
dinno4949
Nu este medic/terapeut
dinno4949
PE ACOLO PE UNDE ESTI INTRA INTR-O FARMACIE SI CERE LUMANARI PENTRU DOPURI IN URECHE. TE INTINZI ACASA SAU LA HOTEL PE PAT PE O PARTE, INTRODUCI O LUMANARE APRINSA IN URECHEA LIBERA, IAR CAND SE STINGE LUMANAREA VEI CONSTATA CA E PLINA DE CLEI. PROCEDEZI LA FEL SI CU CEALALTA URECHE. CAND VI IN TARA CAUTA UN TERAPEUT BOWEN SI ITI VA REZOLVA TOATE PROBLEMELE DE SANATATE PE CARE LE STI, DAR POATE SI PE CARE LE AI SI NU LE STI. NU MA SUPAR DACA VI LA MINE.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.